Alman Polisi‘nin yeni oyuncağı ile tanışın: Ford Mustang V8 GT! Ancak otomobilin görevi “autobahn”da hız limitlerini aşan kişileri kovalamaktan çok “Tune it! Safe!” isimli güvenli modifikasyonları ön plana çıkartmak.

Yerel olarak Ford marka otomobillerin modifikasyonları ile ilgilenen Wolf Racing tarafından hazırlanan araçta özel olarak geliştirilmiş 20 inçlik jantlar ve onları çevreleyen Hankook lastikler bulunmakta. Jantlar dışında otomobilde coilover süspansiyonlar, aracın tümüne uygulanmış olan gövde kiti, büyük bir kanat ve spor egzoz sistemi kullanılmış.

5.0 litrelik V8 motorun gücü ise 421 hp‘den 455 hp‘ye çıkarılmış. Güçte yaşanan değişim ile beraber otomobilin 0-100’ü 4.3 saniyeye gerilerken son hızı 268 km/s’ye çıkmış.

Performansının yanı sıra gerçek bir polis otomobili olduğu için polis çıkartmaları, Hella tarafından üretilmiş mavi ışıklar ve sirenler ile dış görünüm tamamlanmış. Camlar ise patlamalarının önüne geçmek için koruyucu film ile kaplanmış.

TUNE IT! SAFE! kampanyasının amacı ise motorlu taşıt kanunlarına uygun bir şekilde de modifikasyon işlemlerinin yapılabildiğini görmek ve bu konuda insanları teşvik etmek. Essen Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan otomobil birçok parça üreticisi tarafından da destek görmüştü.

Önceki yıllarda ise bu kampanya için kullanılan otomobillerin listesi; C7 Corvette, AC Schnitzer BMW 4 Serisi, Brabus Mercedes A-Serisi, ABT Audi R8 ve elektrikli bir Mini.

Önümüzdeki 12 ay boyunca görevde kalacak olan Mustang, yürütülen bu kampanyanın daha çok ilgi görmesini sağlayacak.

 

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Akn_3462ModaleTurkTheMachinistCenkAli Serdar GÖK Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Akn_3462
Üye
Akn_3462

Bizim accent era'lara yazılım atsak mustang'lerden pek eksiğimiz olmaz 🙂

ModaleTurk
Üye
ModaleTurk

Başlığı okuyunca neredeyse kriz geçiriyordum. Alman polisinin tercihi falan değil.

"Tune it safe" isimli inisiyatif her yıl bir tane sportif aracı polis aracı haline getiriyor.

Oh be, yüreğime su serpildi aslı astarını öğrenince…

TheMachinist
Üye
TheMachinist

aliserdar demiş ki:

1.5 Dizel olduklarına bakmayın, onların ruhu önemli :DHepsini görüntüle…

arabada mini panpalar ruhu var :p

Cenk
Üye
Cenk

aliserdar demiş ki:

İnternetin çok yaygın olmadığı zamanlarda televizyonda izleyebilmek için sürekli program listelerine bakardım 🙂 Hala da devam ediyor aslında :DHepsini görüntüle…

Çoğumuzun öyle ya da böyle bir izlemişliği vardır, hele eski nesil daha iyi bilir. Hey gidi günler.. 🙂