Amerikan otomobillerinin bizlerde yarattığı etkiyi en iyi anlatabileceğimiz efsane modellerden olan 1969 Chevy Chevelle ile karşınızdayız.

Chevelle Slammer adı verilen proje için baştan sona modern bir görünüm hedefleyen Chevy, gözlerimizi üzerinden alamayacağımız bir otomobil ortaya çıkarmış.

1969-chevrolet-chevy-chevelle-slammer-concept-chevy-american-muscle-amerikan-otomobilleri-kasi1

Siyah rengi, krom kaplamaları, yine krom kaplama jantları ve iç mekana hakim olan bordo renkli deri döşemeleriyle 1969 Chevy Chevelle Slammer, fabrikadan sıfır kilometre olarak çıkmış bir Retro otomobil izlenimi veriyor.

1969-chevrolet-chevelle-slammer-interior-chevy-american-muscle-amerikan-otomobilleri-kasi-01

Kaputunun altında güncel Corvette’den tanıdığımız 460 BG gücündeki LT1 motorunun daha güçlü bir versiyonunu bulunduran Chevelle Slammer, tam tamına 535 BG güce sahip. 880 Nm gibi devasa tork değerini Cehvy’nin bu yıl tanıttığı SuperMatic 4L75-E dört ileri otomatik şanzımanla yere aktaracak olan otomobil, bu tork ve gücün üstesinden gelebilecek bir izlenim bırakmayı başarıyor.

1969-chevrolet-chevelle-slammer-engine-chevy-american-muscle-amerikan-otomobilleri-kasi

Önde 18 inç, arkada ise 20 inç’lik krom kaplama jantların kullanıldığı Chevelle Slammer için ayrıca havalı süspansiyon da tercih eden Chevy, sanat eserini Cuma gününe kadar devam edecek olan SEMA Motor Show’da otomobil sevenlerin karşısına çıkaracak.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "American Gangster: ’69 Chevelle Slammer"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ibougur
Üye

Tam benlik olmuş aslında bi de kaputtan fırlayan bi supersarj

mamud
Üye

“Allah belanızı ver(me)sin” diyip susuyorum (üzgün surat)

göksel
Üye

‘sanat, sanat içindir.’ dedirtiyor:)