SEAT, tanıttığı ilk günden bu yana oldukça beğeni toplayan ilk SUV’si Ateca‘yı “Cupra” logosuyla onurlandırmaya hazırlanıyor.

2000’li yılların başından bu yana gazdan ayağını çekmeyen İspanyollar, geçtiğimiz günlerde Ateca Cupra’yı test ederken kameralara yakalandı.

Orijinaliyle neredeyse aynı olduğunu düşündüğümüz bir halde kameralara yakalanan otomobil, Brembo yazılı fren kaliperleri ile birlikte sağda ve solda ikişer egzoz çıkışıyla ailenin diğer üyelerinden ayrılıyor.

Makyajlı Leon haberimizde de bahsedildiği üzere Cupra‘da kullanılan 2.0 TSi motorunun gücünü 300 BG’e çıkartacak olan SEAT, Ateca‘da Leon ST Cupra’nın alt yapısını kullanmış.

Leon ST Cupra’nın önden çekişli olmasını göz önünde bulundurarak Ateca Cupra’nın da önden çekişle gelebileceğini belirten kaynaklar, Golf R’da kullanılan AWD sisteminin de kullanılabileceğini ifade ediyorlar.

2017 yılının sonlarına doğru satışa sunularak SEAT’ın gelmiş geçmiş en pahalı otomobili unvanını eline alacak olan Ateca Cupra, piyasaya çıkıp çıkmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmayan Tiguan R için de tünelin ucunda ışığın görüldüğünü müjdeliyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir