Akaryakıt dağıtım şirketleri bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 16, motorine ise 11 kuruş zam yaptı.

Ankara’da litresi ortalama 4,81 liradan satılan benzinin litre fiyatı 4,97 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 4,76 liradan 4,92 liraya, İzmir’de ise 4,78 liradan 4,94 liraya yükselecek. Motorinin litre fiyatı ise Ankara’da 4,21 liradan 4,32 liraya, İstanbul’da 4,16 liradan 4,27 liraya, İzmir’de ise 4,19 liradan 4,30 liraya çıkacak.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, perşembe günü motorine 9 kuruş zam yapmıştı. Bu zam ile beraber motorine 1 haftada yapılan zam toplamda 20 kuruşa ulaştı.

Kaynak: Milliyet

Kimler Neler Demiş?

96 Yorum "Benzin ve motorine büyük zam!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
yaso
Üye

Ben emekli öğretmen çocuğuyum. Hani nerde tatil yapsam diye düşünen elin yabancı emeklisi değil, çocuğumu nasıl okutabilirim diye düşünüp ek işte çalışan Türk emeklisinin. Atalarımız gibi biz de her sıkıntıyı çeker her ağırlığı omuzlarız vatanımız için. Vatanımız için diyorum, güvenemeyip inanamadığımız insanlar için ne ben fedakarlık gösteririm ne de bir başkası. İnsanlardan kastım anlaşılmıştır umarım, bütün bu başlık altında yazılan sitemlerin sebebi de budur kanımca.

Sailor
Üye

maximaorhan demiş ki:

Nasıl ya bu gece 15 kuruş gelicek diyorlardı o tamam şimdi bi daha başka bi zam mı geldi?Hepsini görüntüle…

yok hocam 15 kurus daha geldı ıste benım yenı haberım oldu :/

maximaorhan
Üye

Nasıl ya bu gece 15 kuruş gelicek diyorlardı o tamam şimdi bi daha başka bi zam mı geldi?

ghalacli
Üye

Ülke dışına çıkardığım dövizden çok daha fazlasını ülke içine sokuyorum, o yüzden ironi değil kardeşim, rahat olabilirsin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sailor
Üye

beyler gene zam geldı . yeterı kadar düzleştirmemişler galiba ( kağıdı )