Honda, Rebel ile dijital çağda büyümüş olan ve motosikleti sadece ulaşım amacı olarak görmeyen genç kitleleri hedef almış.

honda_rebel03

Kalbinde Honda CBR500R‘da olan 471 cc‘lik çift silindirli motor bloğu bulunan Rebel, daha fazla tork için biraz modifiye edilmiş. Sonuç olarak ortaya 6000 rpm’de 44.6 nm tork ve 8500 rpm’de ise 44 beygir güç üretebilen bir motor bloğu çıkmış. Honda’nın söylediğinden yola çıkarak lineer güç aktarımı sayesinde şehir içinde ideal bir sürüş keyfi sunması bekleniyor. 6 vites bulunması da bu tezi destekliyor.

honda_rebel04

690mm sele yüksekliği ve orta seviyede duran kontroller ile oldukça kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağladığı aşikar. Bobber görüntüsünü eğimli 11 litre tank deposu ve 16 inçlik jantlarından alıyor. “Old-school” görüntüsünün ardında ise tek bir LCD hız göstergesi, gizlenmiş ABS ve gizlenmiş ateşleme sistemi gibi modern teknolojiler ile donatılmış.

honda_rebel07

Tüm bunların dışında Honda bu modelinde en çok değiştirilebilir özelliği üstünde durmuş. Bir çok farklı aksesuar ve parçalarla istediğiniz gibi değiştirip oynamak mümkün. Siyah, mat gümüş ve metalik kırmızı olan 3 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Fiyatı ve ne zaman çıkacağı ile ilgili henüz net bir bilgi şu aşamada yok.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Honda A2 dostu Rebel’i tanıttı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cem
Üye

Geçen haftanın haberi, dünde EICMA honda baslıgı ıle 15 gunluk haber girildi. Yakısmıyor Otopark’ a.. Ya sırf otomobilden devam edin yada motosikleti güncel olarak duyurun..

cem
Üye

İİkinci yazısım ilk yazısımda yorumum silindi..

cem
Üye

Bu haber de geçtiğimiz haftadan kalma.. İki gündür eski motosiklet haberlerini girip duruyorsunuz. Bence ya sırf otomobil sitesi olma yolunda ilerleyin yada layıkıyla güncel devam edin.. Geçtiğimiz ay fuar vardı Eicma’ dan önce o zamanda bu şekil olmuştu..

inzfatih
Üye

tarzini begendim, sehir icinde guzel olabilir.