Geçtiğimiz ay makyaj operasyonu geçiren Seat Leon, güçlü türevi Cupra ile yeniden otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Fotoğraflardan da görüldüğü gibi makyaj operasyonu, iç ve dış tasarımda büyük değişiklikler bekleyenler için hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak, ”önemli olan iç güzellik” diyenler için güzel haberlerimiz var. Yeni Leon Cupra, güncellenen motorları ve yepyeni otomatik şanzımanı ile satışa sunulacak.

Seat’tan yapılan resmi açıklamalara göre yeni Leon Cupra, giriş seviyesinde 290 beygir güç sunacak. Daha fazla güç isteyenler ise üst donanım seviyesindeki bir Leon Cupra satın aldıklarında 300 beygir güce ulaşabilecek. Peki 10 beygir için onca para verilir mi? Cevabınız ”hayır” ise yeniden düşünün. Çünkü 300 beygirlik Leon Cupra, 4 tekerlekten çekiş sistemi ile satışa sunulacak. Autocar dergisinin iddialarına göre 300 beygirlik bu versiyon, Leon Cupra R adını taşıyacak ve 4 egzoz çıkışı ile 290 beygirlik Leon Cupra’dan ayırt edilebilecek.

Yeni Leon Cupra sahip olduğu bu güçleri, yepyeni şanzımanı ile yere aktaracak. Yeni Leon Cupra, 6 ileri DSG otomatik şanzıman yerine yeni 7 ileri DSG otomatik şanzımanı kullanacak.

Yeni Leon Cupra, Şubat 2017’de otomobil tutkunlarıyla buluşacak.

Resim Kaynağı: tr.motor1.com

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "İspanyol tangosu nefes kesecek"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bt
Üye

Yeni 7 ileri yaş kavrama dsg de geldi yakın zamanda. Yüksek torka dayanıklı bir model bu, 1.2 tsi'dakilerle karıştırmayın 🙂

igeroglu
Üye

7 ileri DSG ? Benim bildiğim bu şanzıman kuru kavrama ve 300 hp lerde sıkıntı çıkarabilir. Neden bu şekilde değiştirdiler şanzımanı bilgisi olan var mı?

Cenk
Üye

İyi çalışan awd sistem candır. Ben de tebrik ettim seat'ı 🙂

bt
Üye

CenkGs demiş ki:

Awd sistemli bir modelinin çıkacak olması sevindirici. Yalnız 10 hp ekliyorsun awd sistem koyuyorsun, ağırlığı artınca koyulan 10 hp'nin performansa zaten ekstra bir etkisi olmayacaktır. Bu mevzuyu motor gücü açısından değil ama sürüş dinamiği açısından ele almak daha mantıklı. Ağırlığı arttırmadan 300 hp olacak olsa eyvallah ama awd sistem ile bu mümkün değil. Yine de sevindim awd eklenmesine.Hepsini görüntüle…

Awd iyidir iyi… Bu boyutta arabaya 300hp sıkıştırıldığında sonuna kadar destekliyorum 🙂

Cenk
Üye

Awd sistemli bir modelinin çıkacak olması sevindirici. Yalnız 10 hp ekliyorsun awd sistem koyuyorsun, ağırlığı artınca koyulan 10 hp'nin performansa zaten ekstra bir etkisi olmayacaktır. Bu mevzuyu motor gücü açısından değil ama sürüş dinamiği açısından ele almak daha mantıklı. Ağırlığı arttırmadan 300 hp olacak olsa eyvallah ama awd sistem ile bu mümkün değil. Yine de sevindim awd eklenmesine.