Skoda Kodiaq, dayanıklılığın da standardını yazacak

Neler çekerek geldi bugünlere!

5
4394

Skoda’nın Şubat ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulmaya başlanacak yeni SUV modeli Kodiaq, sadece tasarım, geniş iç mekan ve teknolojik donanımlarda değil, dayanıklılık ve sağlamlıkta da sınıfının standartlarını yeni baştan yazmaya hazırlanıyor.

Markanın büyük boyutlu ilk SUV modeli olan ve Skoda’nın bugüne kadar kendisini kanıtladığı değerlerini taşıyacak Kodiaq, bu nedenle seri üretime girmeden önce, “sıkı bir hazırlık” dönemi geçirdi. Ön üretim, prototip Kodiaq’lar, iç mekan genişliği, pratiklik, bagaj kapasitesi gibi konularda “sınıfının standartlarını belirleyecek” aracın hazırlıkları için en zorlu koşullarda testlere sokuldu, “dayanıklık”lığını artırması için sınırlarına kadar zorlandı.

Skoda mühendisleri, bu amaçla Kodiaq’ı sadece laboratuvar koşullarında oluşturulan simülatörlerle değil, onu dünyanın farklı bölgelerine götürerek de test etti. Yine bu amaçla -40 santigrat dereceden 90 santigrat dereceye varan ısılara maruz kalan Kodiaq, güneş, kar, yağmur gibi, aracın ömrü boyunca karşılaşacağı tüm etkenlerle de bir anlamda “yüzleşti”.

Çek üretici, bunun yanında, tüm yapılan testlerde, geliştirme aşamasında karşılaşılan ilginç detayların yer aldığı bir de mikro internet sitesini hayata soktu. İngilizce olan ve “Skoda Storyboard” adıyla yayına giren bu sitede, mühendislerden seçilmiş basın mensuplarına ve yine özel seçilmiş halktan kişilere varıncaya kadar pek çok kişinin anlattığı, Kodiaq’ın geliştirme aşamasında başlarından geçen hikayelere yer verildi. Sitede ayrıca yine geliştirme aşamalarına ilişkin fotoğraf, video gibi bir dolu görsel de bulunuyor.

Yorum Yaz

5 Yorum "Skoda Kodiaq, dayanıklılığın da standardını yazacak"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
motorsinann
Üye
motorsinann
1 ay 5 gün önce

Bebebiskuvisi demiş ki:

Skoda zaten kullanıcı tatmini ve sağlamlık testlerinde Japonlarla birlikte sürekli olarak yukarıda çıkan bir firma.Hepsini görüntüle…

anca testlerde 🙂

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 ay 5 gün önce

Testten kastım anketler ve istatistikler.

serkanerdem
Üye
serkanerdem
1 ay 5 gün önce

Lazım olan bir testler bunlar. Tam sibirya soğukları için bir araba.:)

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 ay 5 gün önce

Skoda zaten kullanıcı tatmini ve sağlamlık testlerinde Japonlarla birlikte sürekli olarak yukarıda çıkan bir firma.

cemh99
Üye
cemh99
1 ay 6 gün önce

Audi lere yapılan testin aynısımı

wpDiscuz