Volkswagen Grubu ve SOVAC ortaklığı, meyvesini vermeye başladı.

SOVAC grubu sayesinde Cezayir pazarına giren Volkswagen Grubu, 150 hektar üzerine kurulu dev fabrikasının açılışını 2017 yılında gerçekleştirecek. Günlük en az 100 araç üretebilecek olan bu dev fabrika, Volkswagen Grubu’na 170 milyon dolara mal olacak.

Cezayir’de üreteceği otomobiller ile maliyetlerini düşürecek olan Volkswagen Grubu, hem kendine hem de Cezayir’e kazandıracak. Sağlayacağı istihdam ve yapacağı ihracat ile bu dev fabrika, Cezayir ekonomisine büyük katkıda bulunacak.

Volkswagen Grubu Yurtdışı Üretim Sorumlusu Andreas Lauenroth’a göre Cezayir fabrikası, Avrupa kalitesinde ve standartlarında üretim gerçekleştirecek.

Cezayir’deki dev fabrika MQB ve PQ35 platformunda üretim yapabilecek.

Yeni Volkswagen Golf, yeni Skoda Octavia, Seat İbiza ve Volkswagen Caddy artık bu fabrikada üretilecek ve Cezayir üzerinden tüm dünyaya satılacak. 

 

Kimler Neler Demiş?

31 Yorum "Volkswagen Cezayir’de üretime başlıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mertcan
Üye

Bakalım bizede burdan gelecek mi

Garaj TV
Üye

Videoyu cidden bulamadım kia ceed de bu yapıldı daha 10 gün önce golf 7.5 haberinde de fiyatları eskisi ile aynı kalacak diye haberleri çıktı araştırmakla alakalı boş yere bir şey yazmam ayrıca ben hiç bir yerde aisin zf karşılaştırması yapmadım beni başkası ile karıştırıyorsunuz.

byilmaz
Üye

İnternette 3-4 sene öncesinin haberleri bulunabiliyor. Palavra olmasın yoksa 😀
Ben meraklı değilim de sen verdiğin örneklerin altını dolduramıyorsun. Karşındakini eksiklikle itham ederken verdiğin örnekler hep havada kalıyor, yazılı bir şey paylaşamıyorsun. Aisin ve ZF konusunda da aynısını yaptın..Haklı çıkacağım diye bu kadarına gerek yok 😉

Garaj TV
Üye

Üzgüüm 3-4 sene öncesinin haberlerini şuan bulamam çok meraklıysanız internetten araştırın fiyatları bende bu bilgiyi top gear daki kia ceed test videosunda ulaştım böyle aklıma bir kaç ucuz araba daha var ya da yenilenip fiyatı değişmeyen.

byilmaz
Üye

Bu Avrupa'nin geneli diye nitelendirilmez tek bir ulkeden bahsediyorsan bu spesifik bir ornek olur.Ayrica yeni Kia cee'd'in ucuz satildigina dair (kampanya demiyorum) bir site gonderebilir misin rica etsem.Ben de eksigimi duzelteyim