Ford Fiesta’nın yeni jenerasyonu, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen lansman ile tanıtıldı. Etkinlikte yeni Fiesta’nın pek çok ayrıntısı gizli tutulsa da araç büyük teknolojik yenilikler ile geliyor.

2017 Ford Fiesta Avrupa’da dört versiyon olarak satılacak. Ana versiyon olan Titanium’un yanında lüks detayları bulunan Vignale, sportif versiyon ST-Line ve crossover izlenimi veren Active ile model gamı tamamlanıyor.

Yeni Fiesta’nın tasarım çizgileri genel olarak bir önceki kasa ile büyük oranda benzerlik gösterse de yuvarlak hatlara sahip olması hemen dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön bölümde çamurluklara doğru daha da uzatılan farlar, tasarımı değişen beşgen havalandırma ızgarası ve sportif ön tampon önemli yenilikler arasında yer alıyor. Arka kısımda ise dikey formdan yataya dönüştürülen C şeklindeki stop lambaları araca dinamik bir hava katıyor. Boyut konusunda kesin bir bilgilendirmenin yapılmadığı aracın selefine göre daha uzun olduğu gözlemlenebiliyor.

Ford, yeni Fiesta’da önemli yenilikleri iç mekanda toplamış. Malzeme kalitesinin arttırıldığı belirtilen iç mekanda panoramik cam tavan ferah bir hava katıyor. Orta kısımda 8 inçlik büyük bir multimedya sistemi yer alırken, SYNC3 bilgilendirme sistemi multimedya sistemine entegre bir şekilde geliyor. Ses konusunda Bang&Olufsen ile ortak bir çalışmaya giden Ford, B&O Play ses sistemini Fiesta kullanıcılarına opsiyon olarak sunacak.

Yeni Fiesta’nın kaputunun altında toplam 4 motor seçeneği yer alacak. 100, 125 ve 140 beygir gücündeki 1.0 litrelik EcoBoost motorlar, silindir pasifizasyon özelliğine sahip dünyanın ilk 3 silindirli motorları olarak dikkat çekiyor. Dizel tarafında ise Ford’un 1.5 litre hacminde, 85 ve 120 beygir gücündeki 2 TDCi motoru bulunacak.

Son olarak lansmanda aracın satış tarihi ile ilgili net bilgilerden kaçınılsa da yeni Fiesta’nın Avrupa’da 2017’nin ilk aylarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

43 Yorum "Yeni Ford Fiesta Almanya’da tanıtıldı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ahmet
Ziyaretçi

merhaba. cam tavan bmax aracım cam tavan çatladı ve değiştirmem gerekiyor. bu işleme de girmişken açılır cam tavan yaptırmak istiyorum. olabilir mi?

Cenk
Üye

berkay4408 demiş ki:

Torsiyon olduğunu biliyorum işte yakın zamanda yenilecek sanırım pejo 208 ve clio var onlarında geçeceğini sanmıyorumHepsini görüntüle…

Fransız grubu bu konulara hiç sıcak bakmadı zaten. Sayılı bir kaç modeli haricinde sevmiyorlar bu tarz donanımları kullanmayı. Ben de ihtimal vermiyorum. Hele clio'ya hiç ihtimal vermiyorum. Adamlar Talisman'a bile torsiyon koyuyorlar.

Garaj TV
Üye

Torsiyon olduğunu biliyorum işte yakın zamanda yenilecek sanırım pejo 208 ve clio var onlarında geçeceğini sanmıyorum

Cenk
Üye

Yarı bağımsız dedikleri bildiğimiz torsiyon işte. İki lastiğin süspansiyon bileşenlerini birbirine bağlayan ortadaki demir ( torsiyon ) bu tekerleklerin ne kadar hareket etmesine izin verirse o kadar ediyorlar. Yarı bağımsız dedikleri bu aslında. Makyajlı kasalara yetişmez ama yeni kasalarda o dönüşüme giderler. Veya buna yatırım yapmak yerine daha donanımlı, daha iyi malzeme kaliteli bir üretimi de tercih edebilirler. Artık o markaya kalmış bir olay.

Garaj TV
Üye

CenkGs demiş ki:

Psa grubunun b segment otomobillerinde bu dönüş olmayacak büyük ihtimal ama fiesta'ya tam bağımsız süspansiyon gelirse diğer rakipler buna kayıtsız kalamaz. Mecburen o dönüşüme onlar da katılmak zorunda kalacak. Neticede b segment daha ilginç olacak ve kesinlikle c segmente alternatif olabilecek kıvama gelecek. Fiesta'ya tam bağımsız süspansiyon gelse 110-120 bin liraya c segment otomobil almak için kendimi hiç kasmam bile.Hepsini görüntüle…

Yeni ibiza da yarı bağımsız diyorlar polo da yakın zamanda yenileniyor büyük olasılık rakipsiz olacak belli bir süre