Yeni Ford Fiesta Almanya’da tanıtıldı!

Atom karınca kabuğundan yenilenerek çıktı.

28
7980

Ford Fiesta’nın yeni jenerasyonu, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen lansman ile tanıtıldı. Etkinlikte yeni Fiesta’nın pek çok ayrıntısı gizli tutulsa da araç büyük teknolojik yenilikler ile geliyor.

2017 Ford Fiesta Avrupa’da dört versiyon olarak satılacak. Ana versiyon olan Titanium’un yanında lüks detayları bulunan Vignale, sportif versiyon ST-Line ve crossover izlenimi veren Active ile model gamı tamamlanıyor.

Yeni Fiesta’nın tasarım çizgileri genel olarak bir önceki kasa ile büyük oranda benzerlik gösterse de yuvarlak hatlara sahip olması hemen dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön bölümde çamurluklara doğru daha da uzatılan farlar, tasarımı değişen beşgen havalandırma ızgarası ve sportif ön tampon önemli yenilikler arasında yer alıyor. Arka kısımda ise dikey formdan yataya dönüştürülen C şeklindeki stop lambaları araca dinamik bir hava katıyor. Boyut konusunda kesin bir bilgilendirmenin yapılmadığı aracın selefine göre daha uzun olduğu gözlemlenebiliyor.

Ford, yeni Fiesta’da önemli yenilikleri iç mekanda toplamış. Malzeme kalitesinin arttırıldığı belirtilen iç mekanda panoramik cam tavan ferah bir hava katıyor. Orta kısımda 8 inçlik büyük bir multimedya sistemi yer alırken, SYNC3 bilgilendirme sistemi multimedya sistemine entegre bir şekilde geliyor. Ses konusunda Bang&Olufsen ile ortak bir çalışmaya giden Ford, B&O Play ses sistemini Fiesta kullanıcılarına opsiyon olarak sunacak.

Yeni Fiesta’nın kaputunun altında toplam 4 motor seçeneği yer alacak. 100, 125 ve 140 beygir gücündeki 1.0 litrelik EcoBoost motorlar, silindir pasifizasyon özelliğine sahip dünyanın ilk 3 silindirli motorları olarak dikkat çekiyor. Dizel tarafında ise Ford’un 1.5 litre hacminde, 85 ve 120 beygir gücündeki 2 TDCi motoru bulunacak.

Son olarak lansmanda aracın satış tarihi ile ilgili net bilgilerden kaçınılsa da yeni Fiesta’nın Avrupa’da 2017’nin ilk aylarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

28 Yorum "Yeni Ford Fiesta Almanya’da tanıtıldı!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
berkertekin
Üye

berkay4408 demiş ki:

Keşke sedanını yapmasalardı :/
[​IMG]

[​IMG]Hepsini görüntüle…

Yok, bunu saymadık. Görmedik biz bunu. :/

serkanerdem
Üye

HB dis tasarimi begendim, yalniz koltuklar hic rahat gibi durmuyorlar. 🙁

serkanerdem
Üye

Sedan gercekten olmamis! 😀

fie17_highlight_lg_bydesign.jpg

mgdedeoglu
Üye

berkay4408 demiş ki:

Keşke sedanını yapmasalardı :/
[​IMG]

[​IMG]Hepsini görüntüle…

Yapmamışlar zaten, photosoplu görseller bunlar.

Mertcan
Üye

berkay4408 demiş ki:

Keşke sedanını yapmasalardı :/
[​IMG]

[​IMG]Hepsini görüntüle…

Hakkatten yapmasalardı keşke

wpDiscuz