Opel’in D segmentindeki temsilcisi Insignia, yepyeni yüzüyle otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Audi A4, BMW 3 Serisi, Volkswagen Passat ve Mercedes C Serisi gibi güçlü rakiplerin bulunduğu D segmentinde söz sahibi olmak isteyen Opel, çalışmalarını hızla sürdürüyor. Rakiplerinin karşısına güçlü, dinamik ve premium bir İnsignia çıkarmanın yanında yepyeni bir imaj yaratmanın da peşinde olan Opel, yeni Insignia’yı yeniden adlandırıyor. Alman otomobil üreticisinin yaptığı açıklamaya göre yeni Insignia, ”Insignia Grand Sport” ismi ile piyasaya sunulacak.

-Değişim sadece isimle kalmıyor!

Opel’e göre yeni Insignia Grand Sport, sahip olduğu donanımları ve rakiplerine göre daha uygun olan fiyatıyla Alman rakiplerine iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkacak.

Selefine göre daha büyük boyutlarla gelecek olan yeni Insignia Grand Sport, Opel’in yeni platformu sayesinde bir önceki neslinden de en az 175 kilogram daha hafif olacak. Bu sayede daha ekonomik ve performanslı bir sürüş vaat edecek.

Yeni Opel Insignia Grand Sport’un yapabildikleri bununla sınırlı kalmayacak. Opel, yeni jenerasyon IntelliLux LED farlarını Insignia Grand Sport için özel olarak üretecek. Opel’in belirttiğine göre IntelliLux LED farlar, ”uzun” modunda 400 metreye kadar aydınlatma mesafesi sunacak.

Yeni Opel Insignia Grand Sport, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

 

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "Yeni Insignia yüzünü göstermeye başladı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Garaj TV
Üye

Her sene vw,skoda,ford,opel gibi markalar bmw,mercedes gibi markalara kafa tutarlar ama adamlar ucuz araba yapıyor bir yerden maliyet düşecek hepsi reklam ve pazarlama taktiği bir kaç alman dergisini de çıkar karşılaştırma da yaparlar kesin bu hep böyledir 😀

AlCapone
Üye

bugun butun gunum 2016 opel insignia ile gecti. bu araba mercedes c nin bmw 3 un rakibi falan olamaz. akil almaz bir karsilastirma olmus.

Cenk
Üye

Şu d segment araçlarda liftback tasarımlara bayılıyorum yahu. Araç çıktığında yeni ötv kuralları yürürlüğe girmiş olacaktır büyük ihtimal. Maalesef fiyatı da artacak tabii ki.

ulas79
Üye
Opel Insignia 2017 yılında yenileniyor ve aracın çeşitli prototipleri de özellikle Avrupa'da bulunan büyük otomobil dergilerine verildi ve bu modeller de test geçtiğimiz günlerde edildi. Bu doğrultuda merak edilen bazı önemli bilgiler de Opel tarafından otomobil gazetecilerine açıklandı. Biz de model hakkında önemli bilgiler içeren bu ön testleri ve fotoğrafları analiz etmek istedik. Yeni Opel Insignia ölçüler Uzunluk: 4899mm (+57mm daha uzun) Genişlik: 1863mm (+7mm daha geniş) Yükseklik: 1469mm (-29mm daha basık) Dingil açıklığı: 2829mm (+92mm daha uzun) Diz mesafesi: Bir miktar daha fazla Baş mesafesi: 952mm (-13mm daha az) Sürüş pozisyonu 30mm daha alçak Bagaj hacmi: 500lt civarı Ağırlık:… Read more »
Renard
Üye

açıkçası ben de algı yönetimi olmasından şüphelenmiştim de.. diğerleri de alman hani.. vw'nin almanya'da ne gibi bir üstünlüğü olabilir ki? hani siyasilerin çıkarı mı var? medyaya para mı yediriyor? neden yani..