Ülkemizde satışta olan Golf Mk7‘nin “Dijon” isimli jantları ve Hyundai İ20 kabuğu altında test edilen Seat Ibiza’nın 5. neslinde tam olarak nelerin değiştiğini şu an için söyleyebilmek zor. Özellikle ön tamponun İ20 ile aynı olması ile birlikte otomobilin hatlarını seçebilmek hiçte kolay bir iş değil.

Yeni İbiza'nın daha önceden tahmin edilmiş versiyonlarından birisi.
Yeni İbiza’nın daha önceden tahmin edilmiş versiyonlarından birisi

Olayı daha genel bir hale taşıdığımızda ise Ibiza’nın silüet olarak üstteki fotoğrafa benzeme ihtimali gayet yüksek. Yeni Ibiza, Leon‘a benzer bir şekilde bagaj kısmına doğru keskin bir şekilde inen hatlara ve yeni Leon’un kapılarında bulunan iki farklı çizgiye sahip olması bekleniyor. Şirketin ise ince olan C sütununu saklamak konusunda gayet iyi bir iş çıkarttığı söylenebilir.

İ20’den alınan arka farlarla testlere devam eden Ibiza’nın üretim modelinde ise tamponunda egzoz çıkışlarına yer verip vermeyeceği kesinleşmiş değil.

Mk5 ile Volkswagen Grub’unun MQB platformuna geçiş yapan Ibiza’da birden fazla benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacaktır.

Yapılan ilk planlar arasında otomobili 2016‘da tanıtmayı düşünen Seat’ın yılın geri kalanında bu etkinliği düzenleyebileceği büyük bir otomobil fuarı bulunmadığı için yeni Ibiza ile 2017 yılında tanışacağız gibi gözüküyor.

Yeni Ibiza’dan hemen sonra piyasaya çıkması beklenen bir diğer model ise Ibiza Sports Tourer‘in yerini alacak olan Ibiza Crossover. Bu kararla birlikte Avrupa piyasasında CUV sınıfı otomobillerin popürlerliğin artmasıyla beraber bir station wagon modeli daha tarih sayfalarında yerini alacak. Yeni Crossover’ın ise 20V20 konseptinde de görüldüğü gibi keskin hatlara sahip olması bekleniyor.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
btAli Serdar GÖKyselimkayamotorsinannOnur Mutlu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bt
Üye
bt

Tamam da neden i20 ? Nasıl bir makara yapmış bunlar… Test sürücüleri de Aziz Yıldırım maskesi taksınlar oldu olacak 😀

yselimkaya
Üye
yselimkaya

😀 neyin kafası bu, bağcılar mı orası

motorsinann
Üye
motorsinann

ahahahha ya şu vag grubu, kahvehaneye gelip 50 lira borç alıp kaybolan tip gibi 😀

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Bence makyaj geliyor olabilir i20'ye. İnanılır gibi değil bu kamuflaj.