Mercedes S600 Royale ile geçmişe yolculuk

Tasarımının gayet sıra dışı olmasına rağmen ilgi çekici bir tarafı da bulunmakta

19

Yeterince dikkatli olmayanlarımız ilk bakışta fotoğraflardaki lacivert otomobili eski bir Mercedes modeli ile karıştırabilir. Aslında otomobil hayatına S500 sedan olarak başlamış. İsminin “S600 Royale” olmasının sebebi ise 1963-81 arasında üretilmiş Mercedes 600’e benzemesi. Fabrikadan 2014 model S Serisi olarak çıkan otomobil dışında yapılan değişiklikler sayesinde daha sıradışı bir model haline gelmiş. Belki en güzel veya en yakışıklı sedan değil ama detaylara verilen önem üst düzeyde tutulmuş.

Ön kısma baktığımızda klasik Mercedes ızgarasının yanında yer alan, SLS’ten alınmış farlar dikkat çekmekte. Diğer dikkat çeken noktalar ise eski modeli hatırlatan kaput ve çevresinde kullanılan dikey çizgiler, krom detaylar ve 600’e gönderme yapan jantlar.

İki otomobili profilden karşılaştırdığımızda ise S600 Royale’in tavan çizgisinin atasına benzetilmek için düzleştirilmesi ve arka camın daha oval bir tasarım şekli alması dikkat çekmekte. SLR‘dan alınan hava kanallarının ise fonksiyonel olup olmadığı merak konusu.

Arkaya geldiğimizde ise ön farlarda karşımıza çıkan SLS’in farlarını burada da görmekteyiz ancak 600’e benzeyebilmeleri için çevrelerinde bol miktarda krom kullanılmış. 600’e benzeyen bir diğer yönü ise bagaj kapağının arka cama olan yakınlığı. 60’larda olduğu gibi tamamen krom ile kaplanmış tampon ise Royale’in arka görüntüsüne klasik bir hava katmakta.

Dışarıda yapılan tüm değişikliklere rağmen iç mekan fabrikadan çıktığı gibi duruyor havasını vermekte.

19
Kimler Neler Demiş?

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
furkangOnur Mutluhakikionurbwaapshhmehmet basyigit Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
furkang
Üye
furkang

Dubaide vardı bi belgeselde gördüm.Bu arabaya 3 milyon deseler Türkiyede niceleri alır.Niye alan yok acaba

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Sls'den farların alınmasının mantıklı bir sebebi de bence s600'ün dikdörtgen farlarına benziyor oluşu. Bunu da krom çerçevelerle beraber oluşturmaya çalışmışlar. En güzel kısmı arka taraf bence. Yine sls'den alınan stop lambalarını kullanmışlar ama çok daha güzel bir biçimde uydurmuşlar tasarıma. Çok şık bir yorum olmuş. Keşke iç mekana da özen gösterilseymiş haberde de belirtilmiş zaten.

hakikionur
Üye
hakikionur

resmi ilk gördüğümde sls grancoupe çıktı sandım 😀

bwaapshh
Üye
bwaapshh

CenkGs demiş ki:

Kesinlikle, 500 bin km'leri görmüş versiyonları hala dolanıyor etrafta :)Hepsini görüntüle…

yetkili servis bakımlı olduğu sürece W140, W124, W126, W116, W115, W123 modellerinin 1.000.000 km garantisi vardır.

mehmet basyigit
Üye
mehmet basyigit

Söylediklerim hala geçerli hocam:)