“Dieselgate” skandalının kurbanlarından biri olarak sonlandırılan Volkswagen’in ralli programı yeniden canlanıyor. Frank Welsch’in verdiği bilgilere göre 2017 Polo WRC şampiyona için homologasyon alabilir.

Görülen o ki her ne kadar VW bir önceki açıklamasında WRC’den çekileceğini duyurmuş olsa da mühendisler çalışmayı bırakmamışlar. 2017 Polo WRC’nin testleri geçmiş şampiyon Marcus Grönholm pilotluğunda geçtiğimiz hafta tamamlayan ekip maalesef kendi başına yarışmayı düşünmüyor. Fakat her ne kadar yeni Polo WRC’yi fabrika takımının ellerinde göremeyecek olsak da özel takımlar büyük ihtimalle geçtiğimiz yıllardaki başarısını da göz önünde bulundurduğumuzda yeni Polo WRC ile oldukça ilgili olacaklardır.  

Welsch ayrıca yaptığı açıklamada henüz kesin kararı vermemiş olduklarını fakat çalışmaların %99 tamamlandığını ve bu durumda kendileri yarışmasalar bile yeni otomobilin geliştirme aşamasını tamamlamanın mantıklı olduğunu belirtti.

Welsch ayrıca gelecek planları arasında bulunan ilginç bir bilgiye değinerek tamamen elektrikli rallycross otomobilleri için bir şampiyona çalışması içerisinde olduklarını ve konuya sıcak baktıklarını sözlerine ekledi.

 

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "WRC kan kaybından kurtuluyor mu?"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Porsche
Üye

Kendilerini orada göremedikten sonra başka takım alsa poloyu ne olur.

ahmet.sahin
Üye

Çok tutarsızlar bir varız bir yokuz… e araba hazırlamışsın işte niye yokuz

wpDiscuz