Bildiğiniz gibi 2 gün önce yeni Ford Fiesta tanıtılmıştı. Ancak teknik detaylar konusunda Ford, biz otomobil tutkunlarına yeterli bilgiyi vermemişti. (Yeni Ford Fiesta’nın tanıtımı ile ilgili haberimize ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.)

Bildiğiniz gibi yeni Fiesta, 3 farklı 1.0 litrelik Ecoboost benzinli motora sahip. Bu motorlar 100 beygir, 125 beygir ve 140 beygir güç sunuyorlar.

Ancak Ford’dan yapılan son açıklamalara göre yeni Fiesta, 2 adet de benzinli atmosferik motor seçeneği sunacak. 1.1 litre hacmindeki 3 silindirli bu motorlar 70 beygir ve 85 beygir gücünde olmak üzere, yeni Fiesta’nın motor seçenekleri arasında yerini alacak.

1.5 litre hacmindeki dizel motorlar ise 85 beygir ve 120 beygir gücünde olacak.

Yeni Ford Fiesta, 4040 mm uzunluğa sahip olacak. Bu sayede yeni Fiesta, selefinden 71 mm daha uzun olarak karşımıza çıkacak. 1734 mm de genişliğe sahip olacağı açıklanan yeni Fiesta, selefine göre de 12 mm daha geniş olarak ”bugüne kadar ki en geniş Fiesta” unvanına da sahip olacak. Otomobilin aks mesafesi de 4 mm daha artarak 2493 mm uzunluğunda olacak.

Yeni Fiesta’da start-stop teknolojisi standart olarak sunulacak.

Yeni Fiesta, gövdesinde kullanılan bor çeliği ve uygulanan lazer kaynak işlemleri ile selefine göre %15 daha sert bir şasiyle karşımıza çıkacak.

Kullanılan ”Elektronik Tork Kontrol” teknolojisi sayesinde virajlardaki yol tutuşu da %10 daha artacak olan yeni Fiesta, rakiplerine göre çok daha zevkli bir otomobil olabilir!

Yeni Ford Fiesta, üstün güvenlik donanımlarına da sahip olacak. 2 adet kamera, 3 adet radar ve otomobilin 130 metre önündeki mesafeyi tarayabilen 12 adet ultrasonik sensör sayesinde yeni Fiesta, gece gündüz demeden yayaları tespit ederek olası kazaları önleyebilecek.

Yeni Fiesta’da trafik işareti algılama, otomatik yanan uzun farlar ve adaptif hız sabitleyici de yer alacak.

 

 

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "Yeni Ford Fiesta’nın teknik detayları ortaya çıktı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bt
Üye

pulusoglu demiş ki:

saglam arabadır sılede daga cıkmıslıgım var o fusionlaHepsini görüntüle…

Mk6 Fiesta ile 8 kişi Kartepe'ye zirveye çıktım. Mk7 ile 5 kişi 🙂 Çok sağlamlar. =)

Sailor
Üye

berkertekin demiş ki:

Şehir içinde yeteri kadar vurmadıysan altını… 😀 Bir ara ciddi ciddi Ford Fusion bakmıştım sırf bu yüzden.Hepsini görüntüle…

saglam arabadır sılede daga cıkmıslıgım var o fusionla

maximaorhan
Üye

berkertekin demiş ki:

Şimdi göreceli diyeceğim, bana "Multipla beğenen adamsın" argümanıyla geleceksin. Savunamam kendimi :)Hepsini görüntüle…

Multipla'nın yanında nimet gibi kalır bu aman diyeyim 🙂

bt
Üye

maximaorhan demiş ki:

Çirkin olması gerçeği değişmiyor ama :(Hepsini görüntüle…

Şimdi göreceli diyeceğim, bana "Multipla beğenen adamsın" argümanıyla geleceksin. Savunamam kendimi 🙂

maximaorhan
Üye

Çirkin olması gerçeği değişmiyor ama 🙁