Toyota’nın lüks sedan modeli Camry, 12. jenerasyonu ile Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. 28 yıllık mazisinde Amerika’nın en çok satan sedan modeli olmaya başaran Toyota Camry’nin yeni versiyonu farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.

Toyota Camry ‘nin dış tasarım öğeleri “oldukça” agresif!

2018 model Toyota Camry, markanın şu ana kadar ürettiği en agresif tasarımların arasında yer alıyor. Ön tamponu karmaşık bir tasarıma sahip olan Camry’nin havalandırma ızgarası ince tutularak alt ızgaranın tamponu kaplaması sağlanmış. İki ızgara birbirinden V şeklindeki parçayla ayrılırken, bu parça ile Toyota ambleminin arasına çarpışma önleyici radar yerleştirilmiş.

4859 mm‘lik aks genişliğine sahip olan yeni Toyota Camry, 1.44 metrelik yüksekliğine karşın alçak oturma pozisyonundan faydalanarak daha fazla baş mesafesi vaat ediyor.

Motor seçenekleriyle tam bir Amerikan!

2018 model Toyota Camry’nin kaputunun altına baktığımızda yakıt canavarı motor seçenekleriyle karşılaşıyoruz. 3.5 litre hacmindeki V6 D4-S motor seçeneğinin yanında 8 ileri Direct-Shift şanzımana sahip 2.5 litrelik bir motor daha yer alıyor. Diğer teknik verileri açıklanmayan yeni motorların Hybrid versiyonuyla birleştirildiğinde 5 litrenin altında bir yakıt tüketim verisi sunacağı tahmin ediliyor.

Adaptif hız sabitleyici, şerit uyarı sistemi ve çarpışma uyarı sistemi gibi özelliklerin standart olarak sunulacağı yeni Camry’nin Amerika’daki satışları yaz aylarında başlayacak. Tasarımıyla farklılaşan lüks sedanın ülkemizde satışa sunulmasını ise en azından makul motor seçenekleri gelene kadar beklemiyoruz.

Kimler Neler Demiş?

34 Yorum "Tamamen yenilenen 2018 Toyota Camry tanıtıldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Hakan
Ziyaretçi

Hem iç hem de dış tasarım süper olmuş. Bu araç d ve e segment arasi bir araç olarak kabul ediliyor.Toyota 1.5 turbo benzinli ve 1.6 dizel motorlarla otomatik şanzıman seçenekleri ile bu aracı ülkemizde satışa sunarsa oldukça yüksek satış rakamları elde edebilir. Avensis azıcık arabadan anlayan herkesin ifadesine göre sınıfının en sağlam ve rahat aracı.Ancak sırf uygun motor ve şanzıman seçeneği olmadigindan satış rakamları düşük kaldı.

Emre
Ziyaretçi

Bazı arkadaşlar Toyota Camry’i VW Phaeton ile kıyaslamaya kalkmış. Resmen komedi. Toyota yeni Camry’nin arkasını Kia Optima’dan resmen kopyala yapıştır yapmış. Toyota Camry Audi A6, BMW 5-Serisi, Mercedes E-Serisi ve Honda Legend sınıfındadır. Volkswagen Phaeton ise Audi A8, BMW 7-Serisi, Mercedes S-Serisi sınıfındadır. Yani Camry E, Phaeton ise F sınıfıdır. Camry ile Phaeton arasında segment farkı vardır

Burak
Ziyaretçi

Toyota tasarım özürlü olan bir marka. Toyota Osmanlı Devleti gibi yıllardır yerinde sayıp duruyor. Toyota’nın dünya çapında kendisini yenilemesi ve geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir marka ancak bu kadar kötü tasarımlara imza atabilir. Volkswagen Toyota’nın yanında premium kalıyor. Toyota yıllardır sadece büyük marka olmakla övünüyor başka da hiçbir özelliği yok zaten. Volkswagen 5 yıldır Türkiye’nin en çok satan 2016 yılı itibariyle de Toyota’yı tahtından ederek dünyanın en çok satan otomobil markası konumuna yükseldi. Volkswagen bence bu yılda dünyanın en çok satan otomobil markası olacaktır

Burak
Ziyaretçi

Japon markaları içinde en iyi tasarımı; Mazda, Honda, Nissan, Subaru, Suzuki, Mitsubishi Toyota. Toyota’nın artık rakiplerinden tasarım ve kalite konusunda birşeyler kapması gerektiğini düşünüyorum. Toyota bu tasarım anlayışıyla hiçbir zaman yol filan alamaz. Yeni Camry’i dikkatli olarak inceleyecek olursanız 2010-11 model Kia Optima’dan izler taşıyor

serkanerdem
Üye

Camry cok guzel olmus, seviyorum japonlarin tasarimlari! ama malesef bu ulkede otvlerle, yakitlarla vs vs satamaz 🙁