Citroën Berlingo, önümüzdeki sene içerisinde makyajlanak. Kış testi esnasında gazetecilere yakalanan otomobil şuanda satışta bulunan ikinci nesil modelin gövdesini taşıyor. Bu da tasarım anlamında hiçbir gelişme oladığının kanıtı.Ancak müşteriler ticari araçları görünümü için değil işlevi için tercih ediyor.

Bununla birlikte  test edilen otomobilin değiştirilen süspansiyon ayarları nedeniyle daha yüksek olduğunu gözüküyor. Ayrıca kaputtan dışarı sarkan kablolar da Citroën’in yeni bir motor test ettiğinin sinyallerini veriyor.

Sadece Berlingo Değil !

Üçüncü nesil Berlingo sadece PSA grubunda kullanılmayacak.Otomobil aynı zamanda Peugeot  Partner ve Opel Combo da bu Berlingo ile kardeş olacak.

Kopya Değil Orijinal tasarımlar

Bahsi geçen otomobiller, GM ile PSA şirketlerinin yeni jenerasyon hafif ticari otomobiller konusunda ortaklık yapmasından dolayı aynı platformu paylaşacak.Yetkililerden yapılan açıklamalar neticesinden aynı platformu kullanmalarına rağmen otomobiller birbirinin karbon kopyası olmayacak. Kendilerine özgü izler taşımaya devam edecekler. Kısacası otomobiller sadece farklı amblemler değil iç mekanında da farklı izler taşıyacak

Yeni hafif ticari grubu, Fransız PSA’nın İspanya’daki Vigo fabrikasında geliştirdiği platformda üretilecek. 3 modelin de 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Makyajlı Citroen Berlingo görüntülendi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Nurettin GÜN
Ziyaretçi

2018 berlingo,nun birazdaha yüksek olması iyi olmuş 7 koltukluda olup 1.6,130 beygir dizel ve benzinli motor seçenekleride olursa güzel olur,cıtroen jumper,ve c4,dilara çelik montaj şirketinde kullandım ve beyendim,jumper lerin arkadan itişli seçenekleride olsa pekiyi olur hoşcakalın.

onurcicek
Üye

Bu nası kasa değişimi lan hani neresi değişmiş?

Porsche
Üye

Ben makyajdan ziyade bu kasa değişimi olarak biliyorum. En azından Motor1.com facelift olarak yazmamıştı.

Renard
Üye

uzun zamandır bekliyordum. heyecanlandım

hakikionur
Üye

enişte bunu beğendi 😀