Volvo XC40’ın hedefi büyük

İskandinav şıklığı devam edecek.

4

Çinlilere satıldıktan sonra büyük bir atılım yapan Volvo, XC40 ile crossover ailesine yeni bir üye kazandırmak için gün sayıyor.

Volvo XC40 ‘da şıklığın temsilcisi olacak

2016 yılında ilk kez adından bahsedilmeye başlanan Volvo XC40, markanın yenilenen modelleri XC90 ve S90 ile aynı yüzü paylaşacak.

Volvo’nun “Kompakt modüler mimari”(CMA) üzerine inşa edeceği ilk model olacak XC40, hepsi turbo beslemeli olan motorlarla donatılacak.

Hibrit bir versiyonu olacağı da belirtilen otomobilin elektrik motoru, üç silindirli 1.5 lt turbo üniteyle ve yedi ileri otomatik şanzımanla harmanlanacak.

XC60′ da yenileniyor

Volvo kaynaklarından gelen bilgilere göre markanın Amerika, Çin ve Avrupa’da büyük bir başarı yakalayan XC60’ın yeni jenerasyonunu bu yıl tanıtılacak.

Sonbaharda tanıtılması planlanan XC40’ın ardından XC60’ı da tanıtacak olan Volvo, elektrikli otomobil için çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BurakCem AydınYellowolfozcengel Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

XC40 çok güzel olmuş. Bakmaya doyamıyorum. Tek kelimeyle mükemmel olmuş. Volvo artık S60 konusunda birşeyler yaparsa çok mutlu olacağım. S60’ın yenilenme zamanı, geldi de geçiyor. S60 2010’da çıktı 2013 yılında makyajlandı. Volvo’nun son yıllardaki tasarım anlayışını çok beğeniyorum. Bkz: S90/V90, XC60, XC90. S60 hem tasarımıyla, hem malzeme kalitesiyle, hem de motor ve performansıyla rakiplerinin çok gerisinde kaldı. S60’ın rakipleri ise çoktan yenilendi, makyajlandı

Cem4
Üye
Cem4

ben çok beğendim. bakıyorum bakıyorum doyamıyorum

Yellowolf
Üye
Yellowolf

Aynen haber yanlış önce xc60 sonra xc40. Ayrıca hız vermeden değil hız kesmeden =)

ozcengel
Üye
ozcengel

Haberde yanlislik var cenevreye xc60 geliyor xc40 bu sonbaharda