C-HR’ın güvenlik notu belli oldu

Toyota Türkiye sonuçlardan memnun

17

C-HR’ın Euro NCAP sonuçları sonunda çıktı.

C-HR, güvenlikten taviz vermedi!

Yeni C-HR ile crossover sınıfına başarılı bir giriş yapan Toyota, otomobilin Euro NCAP sonuçlarından oldukça memnun!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin açıklamasına göre C-HR, bağımsız çarpışma testi organizasyonu olan Euro NCAP’ten, en yüksek derecelendirme olarak kabul edilen 5 yıldızı aldı.

Yerli crossover, aktif güvenlik kategorisinde de son derece başarılı sonuçlar elde etti!

Yolcu koruma kategorisinde yüzde 95 ile mükemmel bir sonuç elde ederken çocuk korumasında yüzde 77, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerinde yüzde 78 puan aldı.

Euro NCAP, raporunda Toyota C-HR’ın ön çapraz çarpışma, yandan çarpışma ve çok büyük öneme sahip olan yandan kiriş çarpışma testlerinde mükemmel bir performans sergilediğinden bahsetti.

Ülkemizde üretilen otomobilin çarpışma testinde sergilemiş olduğu performans, Toyota’nın yeni global platformunun, kullanılan yüksek dayanımlı çelik gövdenin ve Türk işçiliğinin gücünü yansıtıyor.

Toyota, güvenlik donanımlarını standart olarak sunuyor!

Toyota Safety Sense adı verilen güvenlik paketi, tüm C-HR modellerinde standart olarak sunuluyor.

Söz konusu güvenlik paketi; ”Yaya Tanıma Sistemi”, ”Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi”, direksiyon yönlendirmesine sahip ”Şerit Takip Asistanı”, ”Otomatik Uzun Far Yardımcısı” ve ”Trafik Levhası Tanımlama Sistemi” gibi oldukça faydalı teknolojileri kullanıcısına sunuyor.

 

Toyota Türkiye sonuçlardan memnun!

Gelen sonuçlardan sonra açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, otomobilin Euro NCAP çarpışma testlerinden almış olduğu 5 yıldızın sürpriz olmadığını ifade etti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak her zaman sorunsuz ve güvenli otomobiller ürettiklerini dile getiren Kato, şunları kaydetti:

“Euro NCAP çarpışma testlerinden başarıyla çıkan ve 5 yıldız ile derecelendirilen Toyota C-HR, Toyota mühendislerinin ve çalışanlarının güvenli otomobiller üretme noktasında göstermiş olduğu hassasiyeti ve çabayı ortaya koydu.”

”Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak sorunsuz ve güvenli otomobiller üretmeye her zaman devam edeceğiz.”

 

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
BurakmcanergsputnikSinananl_akl Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

C-HR Toyota'ya yepyeni bir kimlik kazandırmış bir araç. C-HR Toyota farklı bir bakış açısı getirmiştir. Toyota'ya güvenlikte kazandırdığı kadar umarım tasarımda da kazandırır

mcanerg
Üye
mcanerg

sputnik demiş ki: ↑ Euroncap'in sitesinde "küçük suv" kategorisine bakabilirsiniz o zaman. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. CHR yetişkinde 95 almış çocukta 77 almış yayada 76 almış güvenlik yardımcısında 78 almış, Q2 yetişkinde 93 almış çocukta 86 almış yayada 70 almış güvenlik yardımcısında 70 almış, 3008 yetişkinde 86 almış çocukta 85 almış yayada 67 almış güvenlik yardımcısında 58 almış. Güvenlik abidesi değil ama sizin dediğiniz gibi kötü de değil. Sınıf ortalamasında. Çocuk yolcu güvenliği daha önemli, yetişkinden yüksek olmalı demişsiniz ama öyle bir araba yok bildiğim kadarıyla, yetişkin ve çocuk yolcuda aynı puanı alan bir kaç model var… Read more »

sputnik
Üye
sputnik

Euroncap'in sitesinde "küçük suv" kategorisine bakabilirsiniz o zaman. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı seviyede. CHR yetişkinde 95 almış çocukta 77 almış yayada 76 almış güvenlik yardımcısında 78 almış, Q2 yetişkinde 93 almış çocukta 86 almış yayada 70 almış güvenlik yardımcısında 70 almış, 3008 yetişkinde 86 almış çocukta 85 almış yayada 67 almış güvenlik yardımcısında 58 almış. Güvenlik abidesi değil ama sizin dediğiniz gibi kötü de değil. Sınıf ortalamasında. Çocuk yolcu güvenliği daha önemli, yetişkinden yüksek olmalı demişsiniz ama öyle bir araba yok bildiğim kadarıyla, yetişkin ve çocuk yolcuda aynı puanı alan bir kaç model var o kadar, çocuk yolcu… Read more »

mcanerg
Üye
mcanerg

sputnik demiş ki: ↑ Model-Yetişkin Yolcu-Çocuk Yolcu-Yaya-Güvenlik Yardımcısı C-HR: %95 %76 %77 %78 S90: %95 %80 %76 %93 E: %95 %90 %77 %62 Nasıl yaklaşamamış anlayamadım. Aradaki fiyat farkını da unutmayın. Çok sağlam diye övdüğümüz Volvolardan V40 çocuk korumasında %75 almış, CHR %77 almış ama kötü demişsiniz. Keza S90 %76, E serisi %77 almış. Toyota güvenlik konusunda hassas firmalardan, en ucuz arabasını bile alsanız (Yaris 1.0 life) 8 hava yastığı standart olarak geliyor.Hepsini görüntüle… Notları yazmışsın zaten % kaç fark anlamlı bu testte söyler misin 2.si her araç kendi sınıf standartlarında değerlendiriliyor e sınıfı standartlarında değerlendirilse chr o puanları bile… Read more »

sputnik
Üye
sputnik

mcanerg demiş ki:

Nerden baktıysanız yanlış bakmışsınız ne E serisine ne s90a yaklaşamamış bileHepsini görüntüle…

Model-Yetişkin Yolcu-Çocuk Yolcu-Yaya-Güvenlik Yardımcısı
C-HR: %95 %76 %77 %78
S90: %95 %80 %76 %93
E: %95 %90 %77 %62

Nasıl yaklaşamamış anlayamadım. Aradaki fiyat farkını da unutmayın.
Çok sağlam diye övdüğümüz Volvolardan V40 çocuk korumasında %75 almış, CHR %77 almış ama kötü demişsiniz. Keza S90 %76, E serisi %77 almış. Toyota güvenlik konusunda hassas firmalardan, en ucuz arabasını bile alsanız (Yaris 1.0 life) 8 hava yastığı standart olarak geliyor.