Çekim ve Kurgu : Ali eren Özcan

  • Motor: 1984 cc, 4 silindirli turbo benzinli
  • Güç: 300 HP @ 5500 d/d
  • Tork: 380 Nm @ 1900-5500 d/d
  • Şanzıman: 6-ileri DSG
  • 0-100 km/s: 4,9 sn
  • Son hız: 250 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 12 litre/100 km
  • Ağırlık: 1515 kg
  • Bagaj hacmi: 380 litre

Kaliteli iç mekan
Rafinelik
Kullanışlılık

– Heyecan faktörü

Kimler Neler Demiş?

32 Yorum "Volkswagen Golf R | TEST"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Emircan
Ziyaretçi

Bu kadar altyapısı güçlü bi araba neden bu kadar uyduruk görünür aklım almıyor. VW tasarım ekibini kovmalı artık

karyel
Üye

VW de çalıştımı bilmiyorum ama audinin baş tasarımcısı peter schreyer artık Hyundai ve kia da tasarım başkanı. bundan olabilir. 🙂

Bülent
Ziyaretçi

“Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir..” Golf sınıfının lideri ve standartları belirleyen bir araçtır. Ford Focus ST’den görünümü ve malzeme kalitesi kesinlikle daha iyi. Golf R sürüş sırasında isteklerinize çok iyi yanıt verebilen ve performansını yola en iyi aktaran otomobildir

Sarper
Üye
Otopark .com benim için birbirine benzeyen renksiz otomobil siteleri içerisinde bir adadır. Ve bu adanın Robinson'u da Sinan Bey'dir.Gayet eli yüzü düzgün, orjinal tespitler ve otomobil kültürü, bilgisi içeren testler yapan Sinan Bey'i kendi adıma gayet başarılı buluyorum. Meyve veren ağacı taşlamayı veya en azından yaralamayı çok severler benim güzel ülkemde. Ortalama ayda 1 kez kamera önünde olan biri (sektörel ) ve 12 yıldır uluslararası pazarlama yapan bir firmanın bölge yönetmeni olarak ,Sinan Bey'i çok doğal ve başarılı bulduğumu belirtmem gerek. İnanın bana kameralar start verdikten sonra hiç de kolay olmuyor o performansları ortaya koymak. Hepimizin eksikleri var fakat araç… Read more »
karyel
Üye

Adam gibi adamların iyi yerlere gelmesi lazım, bu ülkenin çıkış noktası bu. Sinan bey sende düzgün adamsın; çizgini bozma, yolunda devam et, sonunda çok daha iyi yerlere geleceksin. Golf R'a gelince; benim hot hatch sınıflandırmasına tabi araçlar içinde tercihlerimden biri olurdu, neden? Sinan beyin dediği gibi dışardan bakınca normal golf ama içinde başka şeyler yatıyor. 2 çocuklu aile babasıyım; normal zamanda hanımda kullansın, çocuklarla birlikte olduğunuzda güvenli, iyi bir aile aracı ama araçla başbaşa kaldığında keyifli bir sürüş makinası, benim gibiler için bir araçta olması gereken ideal bir birliktelik bu!

Emyuti
Üye
assettocorsaa demiş ki: ↑ Yahu arkadaşlar hiç ingilizlerin önde gelen kanallarının (evo, autocar, autoexpress, carfection, vs) testlerini izlediniz mi? Ortalama 4-5 dakika sürerler ve spor araç testlerinde %85 sürüş keyfini, %10 motor ve %5 frenleri anlatırlar. Kimse de vay efendim niye eşya saklama alanlarını anlatmadın demez. Spor araba testlerinde beklenti farklıdır. Gereksiz detaylara girilmez. Benim eleştirim ise tam tersi, detaylara fazla bile girilmiş.Hepsini görüntüle… Şimdi olay her yerde bulunana benzer bir video sunmak mı yoksa farklı birşey yaratıp izleyiciyi tatmin etmek mi? Ayrıca ben izleyici değil miyim, ben takip edip izlemiyor muyum bu kanalı? Ne demek beklenti farklıdır? Bir izleyici… Read more »
wpDiscuz