İstanbul Park, Formula 1 takvimine geri döndü!

Sonunda..

18

Türkiye’deki motor sporları izleyicilerinin büyük özlemi sonunda bitiyor. Yıllar önce Formula 1 takviminden çıkartılan İstanbul Park, nihayet şampiyonaya geri dönüyor!

Cumhurbaşkanı ve Liberty CEO’su toplantı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğle saatlerinde Liberty Media CEO’su Chase Carey’i makamında kabul etti. Carey dışındaki Formula 1 yetkilileri, İstanbul Park işletmecisi Vural Ak, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve TOSFED başkanı Serkan Yazıcı’nın da yer aldığı toplantı sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı. Buradan İstanbul’a geçen Carey ve Ak, akşam Başbakan Binali Yıldırım ile ayrıca bir görüşme yaptı.

Vural Ak: Geriye sadece imzaların atılması kaldı

Otomobil Gazetecileri Derneği gecesinde bir açıklama yapan Vural Ak, “Carey’i daha önce yurt dışında ziyaret edip Türkiye’ye davet etmiştim. Cumhurbaşkanımızın himayesinde seneye İstanbul Park, Formula 1’i misafir edecek. Henüz imza atılmadı ama geriye imzaların atılması kaldı.” şeklinde konuştu.

Formula 1 takviminin çok yoğun olduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Malezya GP 2018 takviminden düşmüş, yerine Almanya ve Fransa yarışları takvime eklenmişti. Aldığımız bilgilere göre Türkiye GP, gelecek sezon Bakü’nün yerini alacak. F1’in yeni sahibi Liberty Media’nın Azerbaycan yarışı konusunda mesafeli olduğu biliniyor ve bu durumda Avrupa GP’nin yeni sahibi tekrardan İstanbul olabilir.

18
Kimler Neler Demiş?

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
BurakmecagilYavuzhanKartalDagasanalfhonso Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

F1’in Formula olduğu zamanlar eskide kaldı. Eskiden böyle yeni kurallar ve uygulamalar falan yoktu. Formula 1’in tadı eskidendi şimdi F1’in ne tadı kaldı nede tuzu. Eskiler daima özlenir. Önceden gerçek rekabet vardı. Şimdi araçları sürmek daha kolay ve daha güç gerekmeden şampiyon olma şansın var. Eski F1 araçlarının çekiciliğine , yakışıklılığına bakar mısınız bizim izlediğimiz şimdiki f1 değil o zamanlara kıyasla.O zamanlar araçlar efsaneydi hele kırmızı ferrari formula 1 tarihinin en güzel araçlarından. Mclaren williams ve reno da şahaneydi.F1 o zamanlar güzeldi renkliydi ve zevkliydi.Şimdi her şey yapay.Geçişler yapay ve sahte.Araçların renkleri ve görsellikleri bile dandik şimdiki arabaların

mecagil
Üye
mecagil

YavuzhanKartal demiş ki:

Kapasite dolsun ya da dolmasın. Türkiye'ye gelmesi her açıdan avantajdır. Kaç yıldır sinek avlayan bölge esnafına can verir. Ülkenin reklamı da cabası.Hepsini görüntüle…

Ülkenin reklamı şu anda dışarıya rezil bir biçimde yapılıyor. Umarım gelen olur…

YavuzhanKartal
Üye
YavuzhanKartal

Kapasite dolsun ya da dolmasın. Türkiye'ye gelmesi her açıdan avantajdır. Kaç yıldır sinek avlayan bölge esnafına can verir. Ülkenin reklamı da cabası.

Dagasan
Üye
Dagasan

Bir imzalar atılsaydı, kesinleşseydi bir öyle derdiniz geri döndü diye, bütün kaynakların olası diye bahsettiklerini kesin bilgiymiş gibi yazmışsınız. Direk 2018 de döneceği bile belli değil. Azerbaycan'ın yerine gelmesi mantıklı ama bu yönde de herhangi bir haber de görmedim.

mecagil
Üye
mecagil

ibougur demiş ki:

ben schumi'den sonra bıraktım ama tubrbodan sonra takip etmeyide bıraktım hepsi sıkıcı teslalara dönüştüHepsini görüntüle…

Tesla yine kendine özgü. Hiç sesi yok falan. Bunlar ne abi boyle torrrrrr diye gidiyo

Dagasan
Üye
Dagasan

Eski gürültülü süpürgelerin sesine benzetiyorum yeni arabaların sesini ben.