Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Ateca modeliyle SUV pastasından bir dilim almaya niyetlenen Seat, bu kez ‘Arona‘ adında yeni bir model üzerinde çalışıyor.

Boyutsal anlamda Ateca’dan küçüklüğüyle göze çarpan yeni model, test edildiği sırada casus fotoğrafçılar tarafından görüntülendi. İbiza’nın da makyajlanmasıyla birlikte ‘Acaba küçük bir Ateca mı geliyor?’ sorusunu akıllara cereyan ettiren Arona şimdiden medyanın merkezine oturdu.

‘Bir İbiza’yı biraz yükseltin, 2 yanına da Leon çizgileriii, işte şimdi oldu!’

Peki nasıl görünüyor?

İlk bakışta sahip olduğu halojen farlar ile kendinden soğutan modelin tanınmamak için İbiza maskesi takıyor olabileceği üzerinde duruluyor. Biraz daha derine inildiğinde ise modelin bir SUV’den çok crossover’ı andırdığı rahatça söylenebilir.

Daha yüksek ve daha geniş, aynı zamanda işlevsel, bir İbiza arayan kullanıcılarını nişan aldığı düşünülen Seat’ın aradaki kamuflajları ne zaman kaldıracağı ise bir merak konusu. Çünkü bahsi geçen model oldukça satışa hazır görünüyor.

14 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Frankfurt Motor Show‘da örtüsünü kaldırması beklenen modelin şimdiden beklentileri yükselttiği aşikar.

Görsel kaynağı: motor1.com

Gelin rotadan ayrılalım: Arona kelimesini Google’da arattığınızda 2 adet lokasyona ulaşıyorsunuz. Bunlardan ilki İspanya’ya bağlı (Tenerife)Kanarya Adaları’nda yer alan oldukça egzotik bir adanın denizi gören bir ilçesi.

Diğeri ise İtalya’nın Piedmont bölgesindeki Novara ilindeki ufak bir ilçe. Bence şuan Seat’ın hangisini kast ettiğini anlayıp çoktan bahsi geçen yeri aramaya başladınız bile…

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BurakOrmancipulusogluAkarsu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Arona yeni ibiza’nın sadece yerden yüksek hali olmuş o kadar. Arona’nın Ateca’dan, ibiza’dan daha farklı bir araç olması gerekirdi. Bare iç tasarımı Ateca ve ibiza’dan farklı olsa

Sailor
Üye
Sailor

Ormanci demiş ki:

Yeni Ibiza'da kompakt sınıfa ait şaka gibi bir bagaj hacmi var (380lt). Bunun da biraz daha genişleyip şöyle 400-420lt gibi birşey sağlarlarsa, küçük SUV segmentinde bagaj anlamında rakipsiz olur.Hepsini görüntüle…

Evet yeni kasada bagaj 60 litre buyumus ama fiyati ne kadar degisti acaba.

Ormanci
Üye
Ormanci

B segmenti diğer SUV'lar gibi olur herhalde. Baz donanım 70'ler civarında, 100'e kadar yolu var 🙂

Ormanci
Üye
Ormanci

Yeni Ibiza'da kompakt sınıfa ait şaka gibi bir bagaj hacmi var (380lt). Bunun da biraz daha genişleyip şöyle 400-420lt gibi birşey sağlarlarsa, küçük SUV segmentinde bagaj anlamında rakipsiz olur.

Akarsu
Üye
Akarsu

Seat'ın Audi Q2'si