Subaru BRZ nihayet STI logosuna kavuşuyor!

ABD, Michigan’da muhtemel bir BRZ STI casus fotoğrafçılara yakalandı!

1
Kamuflajın altındaki STI logosunu fark etmek zor değil!

İki yıllık testlerin ve söylentilerin sonunda fotoğraflara bakılırsa BRZ STI, ya da en kötü ihtimalle STI tarafından modifiye edilmiş bir BRZ geliyor. Fotoğraflardaki prototip, kocaman bir arka kanada, yeni jantlara ve agresif bir gövde kitine sahip. Eklenen kanat hariç tasarımı pek değişmeyen arka tarafta en önemli detay ise kamuflajın altından sırıtan STI logosu!

BRZ STI’ın farkı yürüyen aksamda olacak

Önceden edinilen bilgiler ışığında bu otomobilin performans anlamında standart modelden çok da farklı olmayacağını biliyoruz. Yine de motor standarttan biraz daha güçlü olacaktır (tahminler 230 HP civarında), ancak esas değişiklikler otomobilin süspansiyonlarında, frenlerinde ve aerodinamik yapısında olacak.

Ne zaman geleceği meçhul

Subaru’nun BRZ STI’ı ne zaman tanıtacağı bilinmiyor. Japon üretici 2015’te “birkaç yıl içinde” daha performanslı bir modelin gelebileceğini belirtmiş ve ardından BRZ STI konseptini gün yüzüne çıkarmıştı. Fotoğraflara bakılırsa bu “birkaç yıl” yavaş yavaş dolmak üzere, ancak BRZ sahibi olmak isteyenler için 205 HP üreten 2.0-litrelik motoruyla standart versiyon şimdilik hala tek seçenek.

Kaynak: motor1.com

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HamzaFurkan Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Clive Cussler
Üye
Clive Cussler

İnşallah turbo takmazlar.