Geçtiğimiz yıl çoğunuzun hatırlayacağı üzre Peugeot 308 GTİ‘ın fotoğrafları lansmandan bir gün önce sızdırılmıştı. Bu kez ise makyajlı 308 GTİ yanlış bir yayınlamadan dolayı gözler önüne serildi.

Peugeot İspanya, Twitter hesabına yüklediği görselleri fark ettiğinde ise iş işten geçmişti. Fotoğraflar medyada zehir gibi yayıldı ve tabi ki bizlere ulaştı. Bu görselleri fark edip hemen kaydeden Motor1 Fransa ekibine teşekkür ettikten sonra gelin hep birlikte modeli inceleyelim.

Neler değişti?

Önceki lansmanda siyah-kırmızı kombinasyonuyla dikkatleri üzerine çeken GTI versiyonu bu kez oldukça derin bir mavisiyahı tercih etmiş. Arka taraftaki LED stop müdahalelerinin oldukça ufak çaplı olmasına ek olarak, çok köklü değişikliklere yer verildiğini söyleyemeyiz.

Standart 308 makyajlandığında (takriben 1 yıl önce) güncellenen motor ve şanzıman kombinasyonları dikkat çekiyordu. GTİ versiyonunda ise motorda herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

Otoritelerin çoğunluğu modelin güncel 1.6 litrelik 270 beygir ve 330 Newton metre tork üreten üniteyle kombine edileceğini düşünüyor. Peugeot Sport mühendisleri aynı üniteden 290 beygir ve 350 Nm güç aldıklarını söylediklerinde ise kafalar karışıyor.

Kim bilir belki de bir sonraki adım 308 R’dır…

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
6
1
0
 
7
carmaniamstdlGurdal07OrmanciBurak
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mstdl
Ziyaretçi
mstdl

Bence eskisinin tek eksi yönü arka baş ve diz mesafesi idi. keşke boyutlarıyla biraz oynayıp mesela 10 cm kadar boyunu uzatıp bunu diz mesafesine yansıtmış olsalardı. İŞTE O ZAMAN SINIFINDA RAKİPSİZ BİR ARAÇ OLURDU.

carmania
Üye
carmania

makyaj sonucta dediğini kasa değişince yaparlar

Gurdal07
Üye
Gurdal07

Izgara ve farın altında olup sis farı mı sinyal mi olduğunu cozemedigim ışık güzel olmuş

Ormanci
Üye
Ormanci

Bu arada ne zamandır ilk fotoda SW bir 308 görünüyor, fark eden olmadı mı? 🙂

Burak
Ziyaretçi
Burak

Peugeot 308 zaten çok yakışıklı bir otomobildi, araç makyajla birlikte daha da güzel bir görünüme kavuşmuş. Makyaj Peugeot 308’e yaramış..!

Garaj TV
Üye
Garaj TV

Makyajdan spor paketi varmışta onu yapmışlar gibi 😀 Pejo-citroen in işi belli olmaz bazı arabaları makyaj ile geriye gidiyor 😀