Citroen C3 Aircross

C3 Picasso’nun yerine geçecek olan Citroen C3 Aircross ‘un üretime geçecek halinin tasarımı, bir model otomobil fotoğrafı aracılığıyla basına sızdı! Yeni model MPV köklerinden ayrılarak bir crossover’a dönüşüyor. Otomobil yakın zamanda tanıtılan Opel Crossland X ile aynı platformun üzerine inşa edilecek.

Citroen C3 Aircross normal C3’ün yüksek hali

Autoweek.nl tarafından paylaşılan fotoğrafta yeni otomobilin bir “model”ini görüyoruz. Aircross, yeni C3’ün bir crossover’a çevrilmiş hali. Otomobilin genel tasarımı C3 ile oldukça benzeşiyor: C3’ün karakteristik ayrık farlı ön tasarımı ve Airbump gövde koruma yastıkları Aircross’ta da kendine yer bulmuş.

C3 Aircross’u C-Aircross Concept ismiyle Cenevre otomuobil Fuarı’nda görmüştük. Model otomobilin fotoğrafında, üretime versiyonunun konsepte büyük ölçüde benzediğini açıkça görüyoruz.

Motorlar da C3 ile benzer olacak

Motor seçenekleri de tıpkı tasarımda olduğu gibi C3 ile büyük ölçüde benzerlik gösterecek. Üç ve dört silindirli benzinli ve dizel ünitelerden oluşan bir yelpaze bizi bekliyor. Tıpkı daha büüyk Cactus modelleri ve otomobilin kardeşi Crossland X’te de olduğu gibi, C3 Aircross’un dört tekerlekten çekişli bir aktarma sistemiyle satışa sunulması beklenmiyor. Otomobilin üretildiği platformu, Peugeot’nun da 2008 modeli için kullanması bekleniyor.

Citroen, yeni otomobilin prömiyerini sene sonuna kadar yapmayı planlıyor, dolayısıyla önümüzdeki aylarda detaylı fotoğrafların ve teknik bilgilerin paylaşılacağını düşünüyoruz.

Kaynak: Carscoops

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir