MV Agusta, yeni modeli RVS’nin perdelerini kaldırdı. Dragster 800’den esinlenen motosiklet ona göre 8 kg daha hafif, ağırlığı sadece 160 kg. Bu hafifliğin sebebi ise kullanılan karbonfiber ve titanyum malzemeler.

İtalyan tasarımı

Tasarımı Dragster 800’le hemen hemen aynı olan motosiklette farın dış tasarımı aynı fakat iç tasarımında ince detaylar ve değişiklikler yapılmış. Sınırlı sayıda üretilecek motosikletin logosu için kırmızı bir kurukafa kullanılmış. Logo motosikletin çamurluğunda, koltuğunda ve deposunda yer alıyor.

MV Agusta tarzı

Motosikletin tarzı her ne kadar lastikleriyle scrambler gibi gözükse de kullanılan malzemeler aslında yarış kitinden alınma malzemeler. Yakıt deposu kapağı, yarış egzozu, pistlerde kullanulabilir dahili GPS’li bir ECU(Electric Control Unit) ve titanyıum parçalar motosiklette farklılık yaratıyor.

Modelin videosunda üretim hattı görüntüleri, markanın CEO’sunun, tasarımcısının konuşmaları yer alıyor. Sınırlı sayıda üretilecek modelden ülkemize kaç tane gelecek bilmiyoruz ama MV Agusta fanlarının şimdiden heyecanlanacağını düşünüyoruz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir