SEAT AR-GE direktörü elektrikli Cupra modelleri üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Matthias Rabe, Auto Express’e verdiği bir röpörtajda markanın sürüş keyfine odaklanan elektrikli otomobiller üreteceğini ve bu otomobillerde Cupra markasının kullanılacağını söyledi.

“Cupra ismi bizim için son derece önemli. Elektrikli otomobillerimizin Cupra versiyonlarının da olacağından eminim. Elektrikli otomobillerin hızlanmaları ve performansları inanılmaz seviyede. Dolayısıyla ‘Cupra’ ile ‘elektrikli otomobil’ konseptleri birbirine çok uyumlu.”

Elektrikli Cupra 2019’da

Rabe ilk elektrikli SEAT’ı ne zaman tanıtacaklarını açıklamadı, ancak 2019’da markanın ilk EV’sinin geleceğini biliyoruz. Bu otomobil Volkswagen grubunun sadece elektrikli otomobillerde kullanılacak olan MEB platformu üzerine geliştirilecek.

Rabe SEAT’ın piyasaya süreceği elektrikli otomobilin 500 km civarında menzile sahip olacağını garantiliyor. Bu otomobil bir ailenin tek otomobili olacak kadar yetenekli olacağını da sözlerine ekliyor.

İçten yanmalı motorlar da ‘elektriklenecek’

SEAT ayrıca halihazırdaki ürünlerine hibrit ve plug-in hibrit seçeneklerini eklemeyi de düşünüyor. “%100 elektrikli otomobillerin potansiyelinin daha yüksek olduğunu görüyoruz, ancak içten yanmalı motorların da hala geliştirilebileceğini düşünüyoruz. Bu sebeple halihazırda piyasada bulunan modellerimizi ‘hibritleştirmeyi’ de düşünmekteyiz.”

Kaynak: Carscoops

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "SEAT, elektrikli Cupra modelleri üzerinde çalışıyor"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Bülent
Ziyaretçi

Amerika’yı yeniden mi keşfediyor Almanlar. Japonlar 20 yıldır hibrit teknolojisi konusunda liderdir Toyota da bu alanda dünya çapında lider bir markadır. Koreliler bile Almanlar’dan bu konuda daha başarılıdırlar. Toyota Prius’un Koreli rakibi Hyundai ioniq ile dünya otomotiv sektöründe çığır açmayı başardılar. Bundan 5-10 sene sonra dünya otomotiv sektörüne Koreliler hakim olacak. Almanlar Koreliler kadar bile olamazlar. Geçtim Japonlar’ı Koreliler çok iyi yolda ilerliyorlar

summi
Üye

Hibrid araçlar için geç bile kalındı. Şuan petrollü araçlardan direk %100 elektirikli araçlara geçiş daha ağırlıklı görünüyor. Bu bizim gibi petrolheadler için iyi değil tabi. Açıkçası ben hibridlerin olayını beğeniyorum. Hem ses var, hem bir elektrikli gibi hızlı kalkış yapabiliyor. Çoğumuzun günlük olarak kullandığı durumlarda gereksiz yakıt tüketmiyor ve çevreye daha az zarar veriyor.

kenblock
Üye

Korkarım 8-10 sene sonra gencligimin baharında artık kendime sürüş zevki olan vitesini , direksiyonunu sonuna kadar hissedip egzozunun sesini zevkle dinleyebilecegim bir arabaya dahi sahip olamayacağım .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YaSo61
Üye

merak etme 50 yıl sonra bile o arabalar olacaktır… petrol olduğu sürece o zevki alırsın 😉

wpDiscuz