Porsche GT2 RS ‘i Microsoft tanıttı!

Karşınızda Forza kapak güzeli GT2 RS!

1

Artık yeni otomobillerin nerede tanıtılacağını kestiremez olduk. Eskiden otomobil fuarları döneminde yeni otomobilleri beklerken artık her köşede yeni bir araba tanıtılabiliyor.

Uzun süredir Nordschleife görüntülerini izlediğimiz 911 GT2 RS hiç beklenmedik bir şekilde E3 fuarında tanıtıldı. E3 uzun adıyla “Electronic Entertainment Expo”, her sene tekrarlanan bir “elektronik eğlence fuarı”. E3 genellikle Xbox ve Playstation gibi konsollara yönelik tanıtımların yapıldığı, oyun firmalarından geçilmeyen bir etkinlik. Bu seneki E3 de bu tanıma birebir uyuyor ancak Microsoft’un beklenen Forza Motorsport 7 oyunu tanıtımı sırasında beklenmeyen oldu ve sahneye 911 GT2 RS çıktı.

Forza Motorsport 7’nin kapak aracı olan 911 GT2 RS ayrıntıları tam olarak açıklanmasa da bugüne kadarki en güçlü 911 olarak tanıtıldı. 650 beygirin üstünde güç, çift turbolu 3.8 litrelik motordan elde ediliyor.

Resimlerden de görülebileceği gibi araçta birçok aerodinamik geliştirme yapılmış. Özellikle önden bakıldığında devasa hava girişleri adeta Porsche’nin GT serilerinde yarıştırdığı RSR modellerini hatırlatıyor. Porsche’nin GT2 RS’i GT3 RS ile RSR arasında bir yere konumlandıracağını az çok tahmin edebiliyoruz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
alpkanakyol35 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
alpkanakyol35
Üye
alpkanakyol35

Haberi arabadan hizli geldi. Editörler calisiyor.