• Motor: 1.0-litre turbo benzinli
  • Güç: 115 HP @ 5000-5500 d/d
  • Tork: 200 Nm @ 2000-3500 d/d
  • Şanzıman: 7-ileri otomatik
  • 0-100 km/s: 9,9 sn
  • Son hız: 200 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 7,5 litre/100 km
  • Ağırlık: 1150 kg
  • Bagaj hacmi: 590 litre

+ Yaşam alanı ve kullanışlılık
+ Performans 
+ Yakıt tüketimi

Yalıtım
Darbe emiş
Sürüş keyfi

73
Kimler Neler Demiş?

avatar
72
1
0
 
25
BurakEmreErhan Tekinomerta84Renard
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Octavia’nın eski kasası çok daha güzeldi. Octavia’nın ön görünümü bana çift parçalı Mercedes’leri hatırlattı. Ama onlar Mercedes her ne olursa olsun onların yıldızı yeter ama sen Skoda’sın. Bu far tasarımı olmamış

Emre
Ziyaretçi
Emre

Makyajlı Skoda Octavia’yı hiç beğenmiyorum makyaj Octavia’yaya hiç yaramamış araç makyajla birlikte çirkinleşmiş aracın eski güzelliği gitmiş. Octavia alacak olsam kesinlikle makyajsız kasasını alırdım. Octavia’nın bu tasarım, malzeme kalitesi, işçilik olarakta yeni Megane sedan, yeni Civic sedan karşısında çok zayıf. Octavia alacağıma Megane sedan, Civic sedan alırdım. Hem 2.eli ve piyasası olan araçlar hem de ülkeme yatırım yapan markalar Renault ve Honda. Megane sedan da, Civic sedan da sınıfındaki en şık otomobil

Erhan Tekin
Üye
Erhan Tekin

Navigasyon özelliği varsa ucuzsa alınabilir,2. el arabada olup alması daha mantıklı hatta.Ama yokluğu zerre kadar fark etmiyor.Benim arabada var ama hiç kullanışlı değil.Mesela bir mekana gideceksin oranın ismini google maps'te arayınca direk çıkıyor basıp gidiyorsun.Ama arabanın navigasyonunu kullanmak istersen sokak ismine kadar girmek gerekiyor,sesli komutu kullanım desen yine sıkıntı 10 kere soru soruyor.Tlfnu arabaya bağlayan opsiyonları almak en iyisi.

omerta84
Üye
omerta84

işten güçten bazen takip edemiyorum sayfayı yanlız; octavia test puanı 3.4 ten 3.1 e düşmüş sanki. yanlış olabilirim. yanlışsam düzeltin.
birde and da mühendis sinanda. aslında araç için yorumlarını yaparken araba ne için hangi amaç için yapıldığı temeli üzerinen gidilirse bence puanlamalar daha sağlıklı olacaktır. buna duyguları karıştırımamalı bence. sürüş dinamiği kötü diye bu kadar eleştirilmemeli bence. yahut i30 testinde araç dizel ama benzinli gibi yakıyor. işin mantığına ters. octavia 3.1 olduğu yerde i30 3.6 puan olması tuhaf bir durum.

omerta84
Üye
omerta84

öyle ise ilginç. ben dsg nin son dişlisinin o kadar olduğunu şimdi öğrenmiş oldum demek