Audi, R8 V10 RWS modelini tanıttı. Audi’nin R8 süperspor otomobili normalde sadece Quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle geliyordu, artık arkadan itişli versiyona da sahip olabileceksiniz.

“Püristlere” özel

Audi Sport GmBH patronu Stephan Winkelman’a göre sınırlı sayıda üretilecek olan R8 V10 RWS “püristlere” yönelik bir otomobil.

“Ortaya konumlandırılmış V10 üniteye ve arkadan itişe sahip olmasıyla R8 LMS yarış arabasının adeta başarılı bir yol versiyonu.” şeklinde konuştu.

R8’de kullanılan atmosferik V10 oldukça başarılı bir motor. 533 HP güç ve şahane tınılar üreten motor R8’i 0’dan 100 km/s hıza 3.7 saniyede çıkarıyor. Spyder modeli biraz daha yavaş: 3.8 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor.

Arkadan itişli R8 V10 RWS aktarma organlarındaki tasarruf sayesinde dört çeker versiyondan 50 kg daha hafif. Audi, aynı zamanda sürücünün doğru sürüş modunu seçmesi durumunda otomobil ile kontrollü driftlerin yapılabileceğini söylüyor.

999 adet üretilecek

Audi, bu otomobilden 999 adet üretecek. Satış fiyatı ise 121 bin Euro’yu aşacak.

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
13
4
0
 
13
furkankaya585597Iskender™SiriusEmresunake
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
furkankaya585597
Üye
furkankaya585597

Bu araba pist için mi olacak yoksa yol otomobili mi olacak? Bildiğim kadarıyla V10 R8 zaten arkadan itişli.

Iskender™
Üye
Iskender™

chainard demiş ki:

Kardeşim arabalardaki "çekiş" kelimesinin "çekmek" veya "itmek" fiili ile bir alakası yok. "Çekiş" fransızca traction kelimesinin Türkçe karşılığıdır.
Traction avant = önden çekiş
Traction arriére = arkadan çekiş
Traction intégrale = dört tekerlekten çekişHepsini görüntüle…

bilale anlatır gibi 😀

Sirius
Üye
Sirius

sunake demiş ki:

Arkadan itiş deniyor zaten, arkadan çekiş denmiyor. Türkçe'de "itmek" ve "çekmek" kelimelerinin anlamlarına bakarsanız, olayın mantığını kavrarsınız. Bir cismin önüne geçerek kendi tarafınıza bir kuvvet uyguladığınızda o cismi çekmiş olursunuz, ancak arkasına geçip karşı tarafınıza doğru bir kuvvet uyguladığınızda itmiş olursunuz.

Ayrıca bahsettiğiniz kısaltmalar araçların geneli için koyulmuş kısaltmalar. Araçların güç aktarımı detaylı incelendiğinde, "itiş" ve "çekiş" kavramı devreye girer. :)Hepsini görüntüle…

Kardeşim arabalardaki "çekiş" kelimesinin "çekmek" veya "itmek" fiili ile bir alakası yok. "Çekiş" fransızca traction kelimesinin Türkçe karşılığıdır.
Traction avant = önden çekiş
Traction arriére = arkadan çekiş
Traction intégrale = dört tekerlekten çekiş

sunake
Üye
sunake

chainard demiş ki: ↑ Çekiş kelimesi ingilizce traction kelimesinden gelir. Ayrıca günlük hayatta da aracın çekişi düştü deriz itişi düştü değil, ve traction controle çekiş kontrol sistemi diyoruz, 4çeker diyoruz o zaman onada önden çeker arkadan iter diyelim. Arkadan itişli bir araç görmek istiyorsan Eki Görüntüle 9222 Hepsini görüntüle… Arkadan itiş deniyor zaten, arkadan çekiş denmiyor. Türkçe'de "itmek" ve "çekmek" kelimelerinin anlamlarına bakarsanız, olayın mantığını kavrarsınız. Bir cismin önüne geçerek kendi tarafınıza bir kuvvet uyguladığınızda o cismi çekmiş olursunuz, ancak arkasına geçip karşı tarafınıza doğru bir kuvvet uyguladığınızda itmiş olursunuz. Ayrıca bahsettiğiniz kısaltmalar araçların geneli için koyulmuş kısaltmalar. Araçların güç… Read more »

berkecan
Üye
berkecan

Petrolhead Berke bunu beğendi!adamsın! Audi