• Motor: 1.5-litre turboşarjlı benzinli / 7.1 kWh elektrikli
  • Güç: Benzinli motor: 231 HP @ 5800 d/d, Elektrikli motor: 131 HP, Toplam 362 HP
  • Tork: Benzinli motor: 320 Nm @ 3700 d/d, Elektrikli motor: 250 Nm, Toplam 570 Nm
  • Şanzıman: 6-ileri otomatik
  • 0-100 km/s: 4,4 sn
  • Son hız: 250 km/s limitli
  • Yakıt tüketimi: Ortalama 7 litre/100 km
  • Elektrik menzili: 37 km (fabrika verisi)
  • Ağırlık: 1485 kg

+ Yakıt ekonomisi
+ Konfor
+ Teknoloji
+ Teknoloji

Eşya gözleri
Elektrik motorunun menzili
Şanzıman

35
Kimler Neler Demiş?

avatar
34
1
0
 
12
Mehmet1964fksarallCenkSailorİstanbullu
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fksarall
Üye
fksarall

Rakip olarak Audi ve Mercedes'ten bahsetmiştim. Tesla farklı bir şirket, sadece elektrik motoru üzerine kurulmuşlar sonuçta. Hibritle bir alakaları yok.

Ayrıca Tesla bir noktada patlayacak gibi bir his var içimde. Bakalım.

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Aynısı bende de var. Patlamaz çünkü olay sadece otomobil değil otonim sürüş vs teknoloji de yatıyor altında Tesla bitmez de satışlar azalır çünkü sonuçta diğer onlarca marka da bu işe girecek ve Örneğin Volvo güzel işler başarıyor otonomda da başarılı güvenlik de en iyisi. Tesla eskisi kadar rağbet görmez fakat teknoloji satacak diye düşünüyorum

Cenk
Üye
Cenk

Zaten hibrit otomobiller elektrikli otomobiller için birer altyapı, geçiş süreci işlevi görüyor. Amaç, fosil yakıtla çalışan otomobil üretmek yerine tam elektrikle çalışan ve hiç bir zaman tükenmeyecek bir kaynakla devam edebilecek otomobiller üretmek. Hibrit motor her ne kadar elektrik destekli olsa da fosil yakıtla işlev görüyor. Fosil yakıtın da rezervleri ve ömrü konusunda zaten çeşitli makaleler okuyoruz. Hibrit otomobil alır mıyım ? i8 gibi güçlü ve az yakan bir makine olursa niye almayayım. Ama burada üreticilerin asıl amacı tam elektrikli otomobiller üretmek gelecek adına.

Sailor
Üye
Sailor

fksarall demiş ki: ↑ Yahu hibritlerin öne çıkan olayı hiçbir zaman sadece elektrik motoruyla gidebildiği menzil olmadı ki, elektrik motorunun içten yanmalıya desteği ne şekilde, performans ve yakıt tüketimine nasıl katkı yaptığı önemli bence. i8 gibi bir arabada 7 litre saçmalık derecesinde az, her ne kadar motoru 1.5 olsa da. Aynı şekilde 330e falan da bayağı az yakıyor. Hatta Youtube'da "challange"lar var, şehir içi+otoban yolda 25 km uzaklıktaki iş yerine sadece elektrik motoruyla gidebilmek diye falan. Videoda i8 sahibi abinin de dediği gibi, istersen içten yanmalı motoru devreye sokmadan istediğin tüm işleri yapabilmek çok çok kolay, üstelik neredeyse maliyetsiz. Tek… Read more »

fksarall
Üye
fksarall

Yahu hibritlerin öne çıkan olayı hiçbir zaman sadece elektrik motoruyla gidebildiği menzil olmadı ki, elektrik motorunun içten yanmalıya desteği ne şekilde, performans ve yakıt tüketimine nasıl katkı yaptığı önemli bence. i8 gibi bir arabada 7 litre saçmalık derecesinde az, her ne kadar motoru 1.5 olsa da. Aynı şekilde 330e falan da bayağı az yakıyor. Hatta Youtube'da "challange"lar var, şehir içi+otoban yolda 25 km uzaklıktaki iş yerine sadece elektrik motoruyla gidebilmek diye falan. Videoda i8 sahibi abinin de dediği gibi, istersen içten yanmalı motoru devreye sokmadan istediğin tüm işleri yapabilmek çok çok kolay, üstelik neredeyse maliyetsiz. Tek sıkıntı uzun yol, onda… Read more »

Sailor
Üye
Sailor

Cagdas Cag demiş ki:

Porscheler köpek gibi kalkıyor valla. Tam bir kangal :DHepsini görüntüle…

Gtr da iyi bir rakip vallahi 😀 yani videoda bahsedildigi gibi avantajlari cok dezavantajlarida cok bunca paralari verip ufacik menzili elektrikle gidicem diye cabalamazdim muhtemelen