Volkswagen‘in SUV serisinde halihazırda Touareg, Tiguan ve yeni T-Roc mevcut. Küçük T-Cross ise 2018 yılında bu serinin dördüncü üyesi olmaya hazırlanıyor.

AutoExpress, haberinde otomobilin belli bir ölçüde T-Roc’dakine benzer bir tasarım dilini benimseyeceğini ve Polo ile aynı platformu paylaşıp Polo’dan daha yüksek sürüş pozisyonuna sahip olacağını bildirdi.

Farklı markalar tarafından segmentte sunulan çeşitli otomobiller arasında ismi daha henüz netleştirilmemiş olan T-Cross, Seat Arona ile birtakım benzerliklere de sahip olacak.

Otomobil bir dizi üç ve dört silindirli benzinli (ve muhtemelen dizel) motora sahip olacak. Giriş seviyesi olarak ise 109 HP gücündeki 1 litrelik üç silindirli motor kullanılacak. Otomobilde hem manuel hem de çift kavramalı otomatik şanzıman mevcut olacak.

Dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olacak

Volkswagen, opsiyonel olarak T-Cross’a dört tekerlekten çekiş sistemi de getirecek ve böylece otomobil karın bol yağdığı bölgelerde yaşayan insanlar için daha cazip hale gelecek.

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ali_tremontifurkankaya585597BerkayTAkn_3462Cenk Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

cangoo daki sistem ne hikmetse renonun kendinin ama ilk koleos bile aslında xtrail di 😀

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

4008 aslında mitsubishi outlander

furkankaya585597
Üye
furkankaya585597

Bazı Fransız arabalarında dört çeker sistem var. Örneğin Peugeot 4008. Hatta Renault Master ve Kangoo'nun bile 4 çekerleri var.

BerkayT
Üye
BerkayT

Biliğim kadarıyla onda nissan ın parmağı var

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

psa ya aykırı… kadjar, kokokoleos 😀