Tesla, 2020 Roadster ile sürpriz yaptı!

15

Elon Musk birkaç yıldır yeni Roadster üretecekleri vaatlerinde bulunuyordu ve o an geldi çattı. Otomobil yine zarif ve iki kapılı ancak selefinin aksine oldukça büyüleyici bir tasarıma sahip.

2020 Roadster 0-100’ü 1.9 saniyede yapıyor!

İkinci nesil Tesla Roadster inanılmaz verilere sahip. Sıfırdan 100 kilometre hıza 1.9 saniyede, 160 kilometre hıza ise 4.2saniyede ulaşıyor. Bununla bitmemekle beraber 200 kilovat saatlik bataryalar sayesinde 400 km/s hızı aşabiliyor ve çeyrek mili 8.9 saniyede koşabiliyor.

Musk’a göre yeni Tesla Roadster 1000 km menzile sahip olacak ve görsellerde görülenin aksine dört koltuklu olacak. Ancak bu koltuklar “biraz” küçük olacak.

Tasarım açısından yeni Roadster diğer Tesla modellerinden son derece ayrışmış durumda. Önden bakıldığında LED farlar ve Tesla olduğunu anlayabildiğiniz bir tasarım dili kullanılmış. Fakat otomobilin arkası, yolda gördüğümüz otomobillerin aksine bilim kurgu filmlerinden fırlamış bir konsept araba gibi duruyor. Dikkat çeken diğer tasarım öğeleri arasında ince arka stoplar ve agresif difüzör bulunuyor.

Musk, ikinci nesil Roadster’ı tanıttığı konuşmasında bu denli yüksek gücü hedeflemelerinin, Roadster’ın içten yanmalı otomobillerin tabutlarına son çiviyi çakmasını istedikleri nedeniyle olduğunu belirtti. Vaatlerin hepsine ulaşılabilirse Roadster geleceğin performans otomobillerini çok iyi temsil edebilir.

Tabii yeni Roadster selefinden daha pahalı olacak. Otomobil 200 bin dolardan başlayan fiyatlarla ve 50 bin dolarlık rezervasyon ücreti ile satın alınabilecek. Safkan Tesla hayranları için Roadster Founders Serisi ise 250 bin dolarlık fiyatıyla alıcılarına kavuşacak.

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
YaSo61DoktorMehmet1964Burakonur1975 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Doktor
Ziyaretçi
Doktor

Millet çok tribe girmiş yok Almanlar bitti vs
Bu aracı böyle sunmak kolay seri üretim üretip sorunsuz bir araç yapmak zor.
Bu kadar heyecan yapmayın Mercedes bunun çok daha iyisini yapıcak,Teslanın geleceği yok,sürekli zarar ediyorlar..Kar etmeyen firma batmaya mahkumdur.

YaSo61
Üye
YaSo61

Tesla Kar ediyor. Ettiği karı şirkete sürekli yatırım olarak kullandığından kar gözükmüyor.

Burak
Ziyaretçi
Burak

Almanlar bitti artık! Buyurun cenaze namazına. Almanlar son yıllarda çok geriledi motor teknolojileri ve teknolojiler konusunda. Almanlar’ın VW, Audi(VW çakması) BMW ve Mercedes’i dışında neyi var bana söyler misiniz? Audi’yi asla araba dıya kapıma bile koymam çünkü Audi bildiğin süslü Volkswagendir. ABD da VW kapı dışarı edilirken kapı aşındırırken Hyundai ABD da peynir ekmek gibi araç satıyor. Hyundai bugün çoğu Japon markayı geride bıraktı bile 5-10 yıl sonra da Toyota ve Volkswagen’i geride bırakacaktır. Tesla da bir dünya devidir Tesla VW, Audi, BMW, Mercedes’in çok ilerisinde olan bir markadır ve araçlarıda son teknoloji ürünüdür

akinayk
Üye
akinayk

Elon Musk geçtiğimiz günlerde buradaydı. Cumhurbaşkanımızla görüştü. Burada tek satır yazı çıktı da ben mi kaçırdım ? Şimdi böyle birisi olduğu hatırlanmış yeniden.

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

TeSLA model s i her ne kadar BMW 7 Mercedes s serisi vs ile rakip gibi gösterse de alakası yok. İç mekan çok boş bir ekran var başka birşey yok koltuklar deseniz ne gösterişli ne çok bir özelliği var nede bir S class kadar rahat değil. Arka yaşam alanı bir 5 serisi yada E bile değil daha çok 3 serisi ve C. Şasi zaten elektrikli olduğundan ve ağırlığından dolayi güvenli fakat zevksiz bir şasi. Yani mercedes E yada S Class a elektrik motoru takip batarya koyduğunda ben dahil çoğu insan mercedes alacaktır. Tesla bir devrim olsaydı Avrupa ve Amerika da… Read more »

onur1975
Ziyaretçi
onur1975

Mehmet BMW i3 de bu şekilde başka araçlar ile kıyaslayıp fiyat araştırması yaparsanız sevinirim ^^ i3 teki pillerin ne kadar yol yapabileceğinide bakın isterseniz.Çünkü elektirkli araçlarda mesafe önemli ona göre fiyat değişir.

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

İ3 ne Alaka ben çekimi düşünüyorum. Ülkemizde içten yanmalı motorlardan %100 civarı değişen vergi alindigi elektrikliden ise %5 ort ÖTV alindigi için ve yakıt çok pahalı olduğu için bizim ülkemizde elektrikli otomobil mantıklı ve kurtarıcı olarak görülüyor fakat bir Avrupalı ve özellikle Amerikalı için elektrikli otomobil ucuz değil oldukça pahali onu anlattım. BMW 3 serisi 30.000$ yada E Serisi 40.000$ iken amerikada model S 80.000$ civarında neden elektrikli alayım ki dünyayı kirletmemesi haricinde bir artısı yok otomobil sever için de onlarca da eksisi var. Ülkemizde durum farklı tabi bizde oldukça uygun fiyatlı hale geliyor.

Emre
Ziyaretçi
Emre

Almanlar’ın devri bitti artık! Kim ne derse desin Almanlar motor teknolojileri konusunda önce Japonların şimdi de Tesla’nın çok gerisinde kaldılar. Almanlar hala gitsin içten yanmalı motor üretmeye devam etsin Almanlar’ın devrini önce Japonlar sonra da Tesla bitirdi. Ne Audi, ne VW, Ne BMW, nede Mercedes hiçbiri şu Tesla kadar olamıyor