Volkswagen, simgesel Beetle modelini MEB platformunu kullanarak halkla yeniden tanıştırmak istiyor. Beetle elektrikli ve arkadan itişli olarak piyasaya sürülmeyi hedefliyor.

Elektrikli Beetle, I.D. Buzz ve Bus’ın kardeşi olacak

Proje yeşil ışık alırsa, yeni Beetle EV, Detroit Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan I.D. Buzz konsepti ile elektrikli VW Bus‘ın kardeşi olacak.

Autocar’a konuşan Diess, “Elektrikli otomobillerde verilecek bir sonraki karar, ne tür duygusal konseptlere ihtiyaç duyacağımız üzerine olacak.” dedi.

“Bir Beetle yapmak istediysek, elektrikle, bugünün modelinden çok daha iyi olurdu, geçmişe çok daha yakın olurdu, çünkü arkadan itişli olabilir.” diye ekledi. Elektrikli MEB platformuna sahip olmak Volkswagen’nin yeni bir otomobil çıkarmasını oldukça kolaylaştırıyor. “Çok esnek bir platformumuz var. Arkadan itiş, önden çekiş, dört tekerden çekiş gibi güzel şeyler yapabiliyorsunuz. “.

Geçen yıl I.D. Hatchback konsepti tarafından önizlenen Volkswagen’in ilk elektrikli modeli, arka aks grubuna monte edilen 168 HP‘lik bir elektrik motorunu kullanmasıyla arkadan motorlu, arkadan itişli bir model olmuştu.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
entiginEmre Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
entigin
Üye
entigin

Lütfen bu eleştirimi yapıcı olarak kabul edin.
Haberde “Autocar’a konuşan Diess” denmiş ama Diess kim, bunu nerede, neden demiş vs belli değil.
Daha özenli olmanız dileğiyle…

Emre
Ziyaretçi
Emre

Volkswagen en büyük hatayı Scirocco’nun üretimini durdurarak yaptı. Volkswagen’in yerinde olsam seneye Scirocco’yu tepeden tırnağa yenilerdim ve Beetle’nın üretimini durdurur Beetle yerine de yepyeni bir model çıkartırdım