Porsche Panamera serisine, yeni Panamera Hybrid Wagon ekleniyor. Model, Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo olarak adlandırılacak.

Otomobil, Los Angeles Otomobil Fuarı‘ndaki en uzun isimli otomobiller arasında. Plug-in hibrit olan otomobilde 4 litrelik bir V8, 14.1 kilovatlık lityum iyon batarya ve 136 beygirlik bir elektrik motoru bulunuyor. Otomobil böylelikle toplamda 680 HP güç ve 850 Nm tork üretebiliyor.

Bu veriler bir plug-in hibrit için oldukça etkileyici. Dört çeker sistemine sahip olan otomobil 3.4 saniyede sıfırdan yüz km/s hıza çıkmayı başarıyor. Otomobilin son hızı ise 310 km/s.

Az yakıyor, çok kaçıyor!

Etkileyici veriler yalnızca bunlarla kalmıyor. Panamra S E-Hybrid 100 kilometrede yalnızca 3 litre yakıt sarf ediyor ve yalnızca elektrik ile 49 km yol kat edebiliyor. Tabii ki bu kadar yol gidebilmek için pillerin tam dolu olması gerekiyor. Pillerin dolması ile 2.4 ile 6 saat arasında gerçekleşiyor.

Aracın aktarma organları Panamera Turbo S E-Hybrid aynı olsa da Sport Turismo’nun asıl avantajı arka koltukların katlanmasıyla elde edilen 1295 litrelik devasa bagaj hacmi. Otomobilde ayrıca “4+1 koltuk yapılandırması” bulunuyor ki bu da arka koltukta üç kişinin seyahat edebilmesi demek.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo gelecek baharda bayilerde satışa sunulacak ve fiyatı 188.400 $‘dan başlayacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir