Renault, 4.700 dolarlık Kwid ile elde ettiği başarıdan sonra gelişmekte olan piyasaları hedefleyen küçük ve bütçe dostu bir kompak SUV üretmeye koyuldu.

LiveMint adlı haber sitesinin elde ettiği bilgilere göre yeni otomobil önümüzdeki ay Hindistan’da düzenlenen Auto Expo 2018‘de tanıtılabilir.

Konseptin üretim modeline dönüşmesi muhtemelen gelecek yılı bulacaktır. Otomobilin 4 metreden daha kısa olacak olması Hindistan’daki müşterilerin ilgisini çekiyor, çünkü Hindistan’da 4 metreden daha kısa olan otomobiller daha düşük vergi dilimine giriyor. Bu durum Türkiye’yi ilgilendirmese de otomobilin kısalığı şehir içinde avantaja dönüşecektir.

Renault-Nissan ortaklığıyla geliştiriliyor

Adı henüz belirlenmemiş olan otomobil Renault-Nissan işbirliği ile Chennai, Hindistan’daki Ar-Ge merkezinde geliştiriliyor. Kwid de aynı tesislerde geliştirilmişti.

Diğer ilgili haberlerde Renault’un aynı zamanda premium bir hatchback üzerinde de çalıştığı görülüyor. Hatchback modelin de aynı şekilde 4 metreden kısa olması, Auto Expo 2018’de tanıtılması ve 2019’da piyasaya çıkması bekleniyor.

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
123456mtnPULATgynkextremeAlkanExclusive Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
123456mtn
Üye
123456mtn

Abi hayalet ekranı var

PULAT
Üye
PULAT

Symbol denen logan kırması iğrençliğin en çok satan araç olduğunu hatırlatırım. Bizim millet donanım güvenlik ikilisinden haz etmiyor az yaksın parçası ucuz olsun sorun çıkartmasın kafası yüzünden 2000 denesinde bile toros üretilen bir ülkeyiz. Hindistanın bile yerli otosu varken kendimizi otomobil piyasası anlamında hindistandan üstün görmemizde ağlanacak halimizdir bence. Bu otomobil tamda Türkiye için uygun bir otomobil maalesef. Kendi arabamızı üretelimde sonra beğenip beğenmeme işini konuşuruz. Yazık halimize.

gynk
Üye
gynk

maliyeti düşünüyorsan zırt pırt yeni model çıkarmaya çalışmazsın yıl olmuş 2018 hala cam açma/kapama tuşlarını orta konsolda havalandırma desen ayrı komik hemde 2019 yılında piyasaya sürmeyi planlıyorlar plana bak 🙂

extreme
Üye
extreme

Gayet güzel umarım ülkemizede gelir,zira % 800 gibi rekor bir artışa neden olan suv-crossover sınıfı satışları artarak rekabete devam edecektir. Mümkün olsada HYBRID modeliyle gelebilse,tadından yenmez..

AlkanExclusive
Üye
AlkanExclusive

SUV? 😡