Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, donanımsal olarak var olan özellikleri genel olarak OTA üzerinden gönderilen güncellemelerle aktif ediyor. Tesla Model 3’e gelen son güncelleme ise koltuk ısıtması dahil pek çok yeni özellik getiriyor.

Tesla Model 3’e yazılım güncellemesiyle arka koltuk ısıtması ekleniyor

Tıpkı akıllı telefonlar gibi araçlarına yazılım güncellemesi gönderen Tesla, iddialı otomobilini zamanında teslim edebilmek için bazı özellikleri sonradan aktif etme yolunu seçti. Bazı özellikleri güncellemeler ile açan marka, v8.1 güncellemesini araçlarına göndermeye başladı. Güncelleme ile beraber Tesla Model 3 için arka koltuk ısıtması ve mobil uygulamayla kapı kilidi açma gibi özellikler getirildi.

Yeni güncelleme ile güvenlik açısından da gerekli görülen bazı iyileştirmeler yapıldı. Daha önce 80 kilometre hıza kadar sunulan şehir içi otomatik fren desteği 145 kilometreye çıkarıldı. Tesla, bu iyileştirmenin otopilot sisteminin kararsız kaldığı durumlar için yapıldığını belirtiyor. Sosyal medyadan gelen görüşleri ve geri bildirimleri önemsediği bilinen Elon Musk, bakalım en yeni otomobiline nasıl yeni özellikler kazandıracak?

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
byilmazOrmanciEmre Çoban Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
byilmaz
Üye
byilmaz

IOS mübarek, Jailbreak yapmadan koltuk ısıtması açılmıyormuş
Gizli özelliklerin açılmasına aşinayız da gizli donanımların açılması da abuk subuk bir şey olmuş

Ormanci
Üye
Ormanci

Yazılım ile donanım aktivasyonu iyiymiş. Donanımı zaten koymuşsun, çalıştırmak için niye bu zamanı beklemişler ki, bi düğmeye devreye bakmıyor mu yav…

Emre Çoban
Ziyaretçi
Emre Çoban

bende diyorum arka koltuklar niye sıcak ondanmış demek. Benim gibi Türkiye’deki yüz binlerce Tesla model 3 kullanıcısı için harika bir haber bu!!