2018 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılan otomobillerden bir tanesi de beşinci nesline kavuşan yeni RAV4. Modelin 2019 yılı başında satışa sunulması planlanıyor.

Fiyat ve çıkış tarihi kesin olarak belirlenmemiş olsa da Toyota’nın yeni TNGA platformunu RAV4’de kullanacağını biliyoruz. Japon marka yeni monokok şasinin selefine kıyasla yüzde 57 daha sağlam olduğunu belirtti.

RAV4, karbon ayak izini arttırmadan yolculara daha ferah bir yaşam alanı sunmayı hedefliyor. Boyutlarının fazla artmamış olması da şehir içi manevra kabiliyetinden ödün vermemiş olması anlamına geliyor. XSE, Limited ve Adventure paketlerinin alıcıya sunulması bekleniyor.

Yeni bir iç mekan sizi karşılıyor

İç mekanda şık değişikliklere gidilen RAV4’te gözümüze ilk olarak çıkıntılı duran bilgi-eğlence sistemi takılıyor. Eskisine kıyasla daha modern ve daha şık duran vites topuzu ile klima kumandaları da dikkatlerden kaçmıyor. Entune 3.0 adlı multimedya sistemi standart olarak Apple CarPlay’i destekliyor. Standart olarak 7, opsiyonel olarak da 8 inçlik ekrana sahip olabiliyorsunuz. Ses sistemi olarak ise JBL size eşlik ediyor.

Yeni RAV4’te iki farklı motor seçeneği bulunacak. Birisi selefinden alışık olduğumuz 2.5 litrelik hibrit ünite, diğeri ise geleneksel 2 litrelik benzinli ünite.

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Yeni RAV4 2 litrelik motora kavuşuyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
olea
Üye

sanki 1.6'sı vardı da heyecanla bekliyorduk ötv'si %160 çıkan 2.0 motoru

ali_tremonti
Üye

editör clickbaite yapmış 😀

sputnik
Üye

Hâli hazırda 2.5 hibrit ve 2.0 benzinli bulunuyor Rav4'te.

Görsel olarak beğendim. İçeride emanet ekran olmasa daha iyiymiş ama yine de beğenmedim dersem yalan olur. Arkadan bakınca Lexus'u andırıyor.

motorsinann
Üye

TOYOTA YA

Fatih_MehmetK
Üye

RAV4'ün motoru zaten 2.0 Litreydi nasıl kavuşuyor?