Toyota’nın C segmentindeki başarılı temsilcisi Auris, yenilenen yüzüyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyuruldu. Markanın yeni yol haritasını yansıtan yeni Toyota Auris ile ilgili bütün detaylar haberimizde!

Yeni Toyota Auris, yalnızca benzinli ve hibrit olarak satılacak

Markanın TNGA platformu üzerine geliştirilen yeni Auris, tasarımsal olarak sınıf atlamış gibi gözüküyor. Şişkin ve geniş ızgaralı bir ön bölüme sahip olan otomobilin ağırlık merkezi yaklaşık 47 mm aşağı çekilmiş. Bunun dışında farklı bir far düzeni gördüğümüz üçüncü jenerasyon Auris’te slim-LED gündüz farları dikkat çekiyor. Yine tasarım tarafında LED stoplar, şişkin ve aerodinamik arka tampon ve gövdeden farklı tavan rengi detaylar arasında yer alıyor.

Toyota Auris, yeni platforma geçmesiyle beraber boyutsal olarak da yenilikler yaşamış. Aks mesafesi 40 mm uzayan aracın iç mekanı ile ilgili bilgi ya da görsel paylaşılmadı. Bu da Toyota’nın otomobilin yaşam alanı konusunda önemli bir yenilik yapabileceğini gösteriyor.

Yeni Toyota Auris’in asıl değişimi ise motor bölümünde gerçekleşmiş. Markanın 1.4 litrelik D-4D dizel ünitesinin rafa kaldırıldığı araç, 1.2 litrelik 116 beygir gücündeki turbo benzinli motora sahip olacak. Bunun yanı sıra 1.8 litrelik 122 beygir güç üreten ve 2.0 litrelik 180 beygir güç üreten hibrit motor seçenekleri yeni Auris’in gözdesi olacak. İngiltere’de üretilecek olan otomobilin yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını belirtelim.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Yepyeni Toyota Auris, Cenevre’de tanıtıldı"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
dreamer
Üye

120 bin tl'den başlayan fiyatlarla … Bu da bizim için hayal.

Ormanci
Üye

Güzel görünüyor, ama yan ve arkadan Mazda3 olmuş. İç mekanı da görmek lazım, eskisi gibi ruhsuz değilse ne ala. Bir de hesap makinesi fontlu mavi dijital saati nereye koydular çok merak ediyorum :))))))))

Mehmet1964
Ziyaretçi

İç mekan olmuşsa hybrid fiyati uçuk olmazsa kaliteli suruse ve konfora sahipse alınır yoksa A dan b ye gittiğin sıradan bir otomobil olarak kalır

Emre
Ziyaretçi

Auris’in içini bulamazsınız. Çünkü Toyota bunu gizli tutuyor. Marka tarafından herhangi bir iç paylaşım yok. 2013’te uyguladık inşallah enine göğüsten vazgeçerler

Özkan
Ziyaretçi

Auris kullanıcısı olarak yeni Auris’in dış tasarımı mükemmel olmuş. Acaba içi nasıl nasıldır asıl merak ettiğim soru bu!