Toyota’nın C segmentindeki başarılı temsilcisi Auris, yenilenen yüzüyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyuruldu. Markanın yeni yol haritasını yansıtan yeni Toyota Auris ile ilgili bütün detaylar haberimizde!

Yeni Toyota Auris, yalnızca benzinli ve hibrit olarak satılacak

Markanın TNGA platformu üzerine geliştirilen yeni Auris, tasarımsal olarak sınıf atlamış gibi gözüküyor. Şişkin ve geniş ızgaralı bir ön bölüme sahip olan otomobilin ağırlık merkezi yaklaşık 47 mm aşağı çekilmiş. Bunun dışında farklı bir far düzeni gördüğümüz üçüncü jenerasyon Auris’te slim-LED gündüz farları dikkat çekiyor. Yine tasarım tarafında LED stoplar, şişkin ve aerodinamik arka tampon ve gövdeden farklı tavan rengi detaylar arasında yer alıyor.

Toyota Auris, yeni platforma geçmesiyle beraber boyutsal olarak da yenilikler yaşamış. Aks mesafesi 40 mm uzayan aracın iç mekanı ile ilgili bilgi ya da görsel paylaşılmadı. Bu da Toyota’nın otomobilin yaşam alanı konusunda önemli bir yenilik yapabileceğini gösteriyor.

Yeni Toyota Auris’in asıl değişimi ise motor bölümünde gerçekleşmiş. Markanın 1.4 litrelik D-4D dizel ünitesinin rafa kaldırıldığı araç, 1.2 litrelik 116 beygir gücündeki turbo benzinli motora sahip olacak. Bunun yanı sıra 1.8 litrelik 122 beygir güç üreten ve 2.0 litrelik 180 beygir güç üreten hibrit motor seçenekleri yeni Auris’in gözdesi olacak. İngiltere’de üretilecek olan otomobilin yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını belirtelim.

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
15
0
0
 
9
ÖzkanAvurtzGlaryBülentBurak
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Özkan
Ziyaretçi
Özkan

Auris-i30-Ceed henüz bu piyasada çok yeni otomobiller. Bu modeller çıkalı toplasan 15 yıl oldu Golf-Focus-Megane-Astra yıllardır bu piyasada varolan modeller Auris-i30-Ceed’in bu piyasada kendini kanıtlayabilmesi için bir 20 yılı daha var. Auris-i30-Ceed’e göre Golf-Focus-Megane-Astra daha oturaklı ve albenili otomobiller Golf-Focus-Megane-Astra varken Auris-i30-Ceed’e bakmazdım

Avurtz
Ziyaretçi
Avurtz

oyota’nın c-hr ile başlayan tasarım anlayışını çok beğeniyorum. C-hr ve rav4 ile auris gerek dıştan gerekse içten çok güzel görünüyor. Üstelik yıllardan beri atmosferik motor tercih eden toyota, c-hr ile başlattığı 1.2 turbo’yu auris’e de eklemiş pek iyi etmiş. Japonların otomotiv sektörüne toyota, honda, nissan, subaru ve mazda ile yeni bir canlılık getireceğini düşünüyorum.

Glary
Ziyaretçi
Glary

Bu şey değil mi ya? Megane!

Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Tasarım fakiri toyota bu sefer yılan gibi bir hatchback yapmayı başarmış helal olsun. İ30, ceed, civic’in 3’ünden de güzel geldi bana dıştan.

Burak
Ziyaretçi
Burak

Dandik polo passat iç mekanını bilip de şuna kötü demeki için cidden kör olmak lazım.Adamlar daha napsın gayet güzel iç mekanı. Her araçta değişiyor zaten vag da o da yok…