3 kapılı hatchback otomobil pazarı, son dönemde yavaş yavaş bitme noktasına geliyor. Volkswagen Polo, SEAT Ibiza, Citroen C3 ve Renault Clio’nun ardından şimdi de Peugeot 208 benzer akıbete uğramak üzere!

Yeni Peugeot 208’in 3 kapılı versiyonu üretilmeyecek

Auto Week’in haberine göre, Peugeot düşük satış rakamlarından ötürü popüler hatchback modelin 3 kapılı versiyonunun üretimini durdurdu. Satış listelerinden de kaldırılan otomobilin tekrar vitrinlere gelmeyeceği, geçtiğimiz hafta markanın Hollanda ve Almanya operasyonlarına bildirildi. Ayrıca alınan bilgilere göre önümüzdeki yıl yenilenecek Peugeot 208’in yeni jenerasyonunda 3 kapılı bir versiyon yer almayacak.

Alınan bu karar, modelin performans sürümü 208 GTi’yı de doğrudan etkileyecek. CMP platformu üzerine geliştirilecek yeni 208 tamamen beş kapılı olarak geliştirileceği için bu modelin de aynı doğrultuda üretileceği tahmin ediliyor. Yeni Opel Corsa ile aynı platformda üretilecek olan yeni 208’in önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Onur Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Onur
Ziyaretçi
Onur

Bundan daha kötü ne olabilir ki? Son zamanlar da kimsenin 3 kapılı hatchback almak istememesinin sebebi bu tür gövde tipini fonksiyonel bulmaması olabilir mi? Eğer Peugeot 208 GTI sadece 5 kapılı olarak üretilirecekse o arabadaki sportif görünümünü kaybedebilir.