Üniversitelerarası Karting Turnuvası Kahramankazan’da

Üniversitelerin pistteki mücadelesi 15 Nisan'da

3

Geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana yapılan ve önümüzdeki ay üçüncüsü gerçekleşecek
Üniversitelerarası Karting Turnuvası(ÜNİKART) her gün artan destekçileriyle büyümeye devam ediyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Müdürlüğü’nün girişimleriyle Türkiye Üniversite Sporları
Federasyonu’nunda motor sporları branşının açılması üzerine yapılan çalışmalarının devam ettiği bu dönemde ilk kez TÜSF lisanslı sporcular pistte olacak. Bu bağlamda Orta Doğu Teknik Üniversitesi organizatör üniversite rolünü üstlenirken, ODTÜ
Motor Sporları ve Trafik Topluluğu yarışı organize eden ekip olacak. 15 Nisan Pazar günü saat 10:30’da startının verileceği yarış, Kahramankazan’da bulunan Yılmaz Go Kart Pisti’nde olacak. 14-15 Temmuz’da yapılacak Türkiye Karting Şampiyonası 4. Ayak için aday pistler arasında olan pist için bu turnuva test niteliğinde olacak.

Yakın geçmişinde ralli, motokros gibi yarışlara ev sahipliği yapan Kahramankazan Belediyesi, bu turnuvanın da resmi destekçileri arasında. Belediye Başkanı Sayın Lokman Ertürk, turnuvayla bizzat ilgilenen isimlerden.

ÜNİKART, Ankara’daki otomobil sporları kulüplerinden Ankara Otomobil Sporları
Kulübü(ANOK) ve Ankara Doğa ve Offroad Sporları Kulübü(ANDOFF)’un desteklerinin yanı sıra Radyoodtü’nün sponsorluğunda düzenleniyor. En son 26 Kasım’da yapılan turnuvadan üç şehirden toplam dokuz üniversite katılmış, ODTÜ’nün birinciliği ile sonuçlanan turnuvada Hacettepe ve Başkent Üniversiteleri ise podyumu tamamlayan ekipler olmuştu.

Otopark.com ailesi olarak turnuvaya katılacak tüm ekiplere başarılar diliyoruz.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ercan özM. Burak BağlanÖzgür Güneş Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ercan öz
Ziyaretçi
Ercan öz

Ak partili Ankara Kazan belediye başkanı Lokman Ertürk’ü rüşvete doyuramıyoruz. Allah rızası için birileri bu adamı sorgulasın. Hakkında bir şey diyene “Benim üzerimden Cumhurbaşkanımızı hedef alıyorlar” diyerek hedef şaşırtıyor. Yaramaz çocuklar gibi yönetime sığınıyor ama arada yapacağını yapıyor. En son İmrendi-Orhaniye-Aydın imar planlarında avanta alacak diye yapmadığını bırakmadı. İmar müdürü Levent Karagöl bunun takipçisi, adı lekelendi diye onu emlak müdürü yaptı, ama zamanla değiştirdiği diğer ekipleri bunun adına para toplamaya devam ediyorlar. Şoförünün üzerine bile ne mallar yapıldığı. Kazana gelirken sağdaki “Selpa” dükkanlarının yeri planlanırken de ham araziden pay aldı, hemen satıldı ve parası cebine konuldu.

M. Burak Bağlan
Ziyaretçi
M. Burak Bağlan

Turnuvanın her sene ücretsiz olarak TOSFED ve Üniversite Sporları Federasyonu çatısı altında yapılması için her eğitim döneminde bu turnuvayı düzenlememize rağmen yardım etme düşüncesini bile taşımayan ve sadece turnuvada yarışıp daha sonra eleştirip – şikayet edilmesi beni güldürüyor 😀 Arkadaşımız tek yorumla Türkiye’deki motor sporlarının durumunu özetledi, kendisine teşekkür ediyorum. Adil olmak açısından da her turnuvadan sonra takdir ve teşekkür almamız, üç kez düzenlediğimiz turnuvayı sadece bir kez kazanmış olmamız ve aynı turnuvada pilotlarımızın yine bizim gözetmenlerimiz tarafından cezalandırılması bizim için yeterince somut bir göstergedir.

Özgür Güneş
Üye

Bizde katıldık da eğer hakemler yine ODTÜ’den olacaksa pek adil bir sonuç çıkmayacaktır.