Volkswagen’in kuruluşundan bu yana kullandığı logosu değişiyor. O zamandan bu zamana neredeyse aynı kalan, ancak 2012 yılında küçük bir makyaj operasyonuna uğrayan logo için tamamen değişim planları yapılıyor. Değişimin nasıl ve ne zaman olacağı ile bilgilerimiz her ne kadar kısıtlı olsa da Volkswagen Pazarlama Direktörü Jochen Sengpiehl’den önemli ipuçları geldi.

Elektrikli araçlara geçiş süreci ile birlikte şirketin kuruluşu olan 1948 yılından bu yana kullandığı logosunu da değiştirecek. Yeni logonun önümüzdeki yıl görücüye çıkması bekleniyor.

” Geçtiğimiz aylarda elektrikli araçlarla ilgili stratejisini açıklayan Volkswagen, bu dönüşüm için 25 milyar dolar harcayacak ”

Sengpiehl, yapılması planlanan değişimin son derece önemli olduğunu belirterek, “En önemli sorun şu; İnsanlar elektrikli araçlar dünyasına nasıl girecek? Biz tüketicilerin bizimle birlikte eğlenmesini istiyoruz. Bu nedenle daha renkli olmaya ihtiyacımız var.” dedi.

13
Kimler Neler Demiş?

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
SUZUMmt-akinabyilmazoleaozandnz Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
SUZUM
Ziyaretçi
SUZUM

Amblem değişmesi markanın karıştığı pislikleri temizlemez. Benim gözümde biten şımarmış markanın itibarının kurtarılması çok zor olacak….
Bence Japondan şaşmayın.

mt-akina
Üye
mt-akina

VW amblemi bence çok karakterli ve düzgün duruyor, batırmasınlar.(Trollemiyorum, ciddiyim VW'nin amblemi çoğu markadan güzel örneğin, Fiat, Hyundai, Kia, Lada, Proton, Seat, Rover, Tofaş,Nissan'dan kat ve kat daha iyi amblemleri var.

byilmaz
Üye
byilmaz

1945'ten bu yana logo hiç değişmemiş ki sadece pikselleri netleşmiş 😀

byilmaz
Üye
byilmaz

asdjhsdgjsdgbjdsgbfdjg

olea
Üye
olea

ilana yazarlar artık çok temiz, az km, yeni logolu vw…..