Motorsporlarında ülkemizi temsil eden tecrübeli pilot Kenan Sofuoğlu, aldığı karar ile kariyerini noktaladığını açıkladı. Sofuoğlu’nun sezon bitmeden aldığı şok karar ile ilgili detaylar haberimizde!

Kenan Sofuoğlu, jübile için sezon sonunu beklemeyecek!

Bu sezon sonu profesyonel kariyerini bitireceğini daha önce açıklayan Sofuoğlu, bugün sosyal medyadan paylaştığı yazı ile emekli olduğunu açıkladı. Sakatlıklarından dolayı pek çok yarışı kaçıran Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın bu hafta sonu düzenlenecek Imola GP’sinde jübile yapacak.

Şampiyon olarak veda etmeyi planlayan Kenan Sofuoğlu, bu kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda aldığını belirtti. “Yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu.” diyen şampiyon sporcumuz, 12-13 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan yarışlarda son kez pistlere çıkacak.

Kenan Sofuoğlu kimdir?

25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya gelen Sofuoğlu, 2000 yılında abileri Bahattin ve Sinan’dan etkilenerek amatör olarak motorsiklet yarışlarına katıldı. 2001 yılında Superstock 600 cc ana kategori üçüncüsü olan Kenan, aynı yıl Balkan Pist Şampiyonası’nda abileri ile beraber podyumu paylaştı.

2002 yılında kariyerini geliştirmek için Almanya’ya yerleşen Sofuoğlu’nun en büyük abisi Bahattin, aynı yıl bir trafik kazasında hayatını kaybetti. 2007 ve 2010’da dünya şampiyonluğunu alan motorsikletçimizin diğer abisi Sinan da 2008 yılında antrenman esnasında kaza geçirdi ve yaşamını yitirdi. Bir dönem Moto2’de yarışma şansı bulduktan sonra Supersport’a geri döndü ve 2012, 2015 ve 2016 sezonlarında şampiyon oldu.

Geçtiğimiz sezon sakatlıklarından ötürü ilk iki yarışı kaçıran Kenan Sofuoğlu, sezon sonuna doğru ciddi bir sakatlık daha yaşadı ve şampiyonluğu Lucas Mahias’a kaptırdı. Bu sezon başında Avustralya’da bir kez daha sakatlanan pilotumuz, sezon sonunda şampiyon olarak jübile yapmayı hedefliyordu.

CUMHURBAŞKANIMIN İSTEĞİ ÜZERİNE YARIŞ KARİYERİMİ NOKTALIYORUM! Bu hafta sonu italya'da "JÜBİLE" yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu. Gözüm arkada kalmayacak çünkü Ülkemizi Dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik,Şanlı Bayrağımızı onlara teslim ediyorum.20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim Dünya Şampiyonalarında yarışabilmekti Şükürler olsunki Rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var! Bizi bu yolda destekleyen ve Dua'larını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya'da jubile yapacağız! 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 “As how the President wishes I am going to retire from racing this weekend. I will celebrate my 20 years of racing anniversary this weekend! Last couple of months I had a few injures which made my family very afraid, also our President. We decide to retire from racing earlier then what I was thinking. I can’t say I am sad because I have already a few Turkish riders which I trained to race and carry our flag. Twenty years ago I started my racing career with a goal to race in the world championships. We won five times the world title. I am very thankful for that. Many people supported me while winning these titles I want to thank everyone for that. Kawasaki Racing Team and for my fans I will be last time on the track on 12-13 May in Italy”.

A post shared by Kenan Sofuoglu | KNN54 (@kenansofuoglu) on

89
Kimler Neler Demiş?

avatar
89
0
0
 
37
denizyenilmez_mcanergPorscheg-csputnik
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
denizyenilmez_
Üye
denizyenilmez_

5 milyonluk arabaya bin. Bilmem kaclik racing motorla balkondan havuza atla. Kendine göre çor çocuklarla yarış yıllarca. Birilerine peskes çek kendini sürekli. Medya reklamını yapsın ooo dünya şampiyonumuz diye. Ama tecrübesiz çocukları yenip sampuan ol. Evet gözümde sampuansin. Beni mi temsil edeceksin simdi sen 🙂

mcanerg
Üye
mcanerg

Porsche demiş ki:

Kazanılır mi bilmem ama 5 milyon tl civarına aldı bu aracı :).Hepsini görüntüle…

adaletin bu mu dünya diyorum sadece

Porsche
Üye
Porsche

mcanerg demiş ki:

peki bu paralar nerden geliyor? supersporttan bu kadar para kazanılabilir miHepsini görüntüle…

Kazanılır mi bilmem ama 5 milyon tl civarına aldı bu aracı :).

g-c
Üye
g-c

Ha sanılmasın ki Muhalefette durum farklı. Sadece CB ayakkabı kutusu gösterdi diye milletvekili aday listesinin 2. sırasını alan var. Niye? bedel ödemiş. Yahu arkadaş senin vasfın nedir? Aldığın eğitim buna elverişli mi. Meclise gittiğinde tam olarak neyi temsil edeceksin?

"Sözde demokrasi" ile yönetiliyoruz. Her seçim öncesi sisyasi partiler kanunu'nu değiştirmeyi vaad ederler ancak seçildikten sonra unutulup gider. Asıl sıkıntı delegenin değilde tek bir genel başkanın MV listelerinin belirlemesi. Hizmet eden adamlar 8. 10. sıralarda bir şekilde bir bağ kuranlar en önlerde. Sonra gel de bu adamlardan hizmet bekle…

sputnik
Üye
sputnik

g.c. demiş ki: ↑ Akp tek başına iktidar dönemi boyunca çıkardığı millet vekilleri sayısı 1000in üzerindedir. Bunların içinde Hakan Şükür'ü biliriz Saffeti biliriz geri kalanı medyatik olmadığı için ilk etapta dilimizin ucuna gelmez isimleri. Peki geri kalan 20-30 hadi bilemedin 50 kişi dışında geriye kalan 950si ne kattı ki bu ülkeye? Manisa ilinde 2. sıra milletvekili adayı Uğur Aydemir gram faydası dokunmamış bir insan memleketine. Ama hala 2. sırayı alabiliyor. Bu işlerin nasıl döndüğünü hepimiz az çok biliyoruz.Hepsini görüntüle… O parti bu parti demeyeceğim, siyasi bir tartışmaya dönmesini istemiyorum. En azından ben öyle bir tartışma da yer almak istemiyorum. Parti… Read more »