Ülkemize gelmesi adeta yılan hikayesine dönen Lada, kısa süre içerisinde satışlara başlıyor. Rus markanın başarılı arazi aracı Lada Niva’nın fiyatları ve ülkemize gelen donanım özellikleri de sonunda belli oldu.

Ülkemizde satışa sunulan Lada Niva, vergi kurbanı oldu!

Eski bayilerinden Sever Oto Group’un Türkiye distribütörlüğünü aldığı Lada, yakın zamanda ülkemizde satışlara başlayacak. Showroomlarda yerini alan Niva modeli ile Türkiye’ye geri dönen Rus markanın XRAY ve Vesta gibi iddialı modellerinin de önümüzdeki dönemde yollara inmesi bekleniyor.

Ülkemize 3 ve 5 kapı olmak üzere toplam iki gövde seçeneği ile gelen Lada Niva, standart ve Urban adlı iki donanım seçeneğine sahip. Aktarma tarafında 4×4 sisteminin standart olarak sunulduğu araçta 83 beygir gücünde 1.7 litrelik bir motor yer alıyor. Hidrolik direksiyon, otomatik açılır cam, koltuk ısıtma ve ABS gibi donanımların standart olarak sunulduğu Niva, LPG opsiyonuyla satın alınabilecek.

Bayi çalışmalarının tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde satışlarına başlanacağı öğrenilen Lada Niva’nın fiyatları ise sevenlerini üzecek gibi duruyor. Aracın 3 kapılı standart versiyonu 70 bin liradan alıcı bulacakken, fiyat 5 kapılı Urban paketinde 90 bin liraya kadar çıkıyor. Son olarak aracın motor hacminden dolayı vergi dezavantajına sahip olduğunu, bunun da fiyatları büyük ölçüde etkilediğini belirtelim.

24
Kimler Neler Demiş?

avatar
20
4
0
 
17
denizyenilmez_Vergicagemreozukanali_tremonti
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
denizyenilmez_
Üye
denizyenilmez_

emreozukan demiş ki:

Bizim zj 5.9, land cruiser ve l200 ker ile battığımız yerde niva hiç takılmadan geçip birde bizim için vinçleme noktası olmuşluğu vardır. Dünya üstünde avrupada satılan saf arazi aracı olarak şuan başka örneği yokHepsini görüntüle…

Saygı duydum. 5.9 un gecemedigi yeri geçmesi saygı duymayı gerektirdi.

Vergi
Ziyaretçi
Vergi

Motor silindir hacmi 1600-2000 cm3 aralığında olan araçların ÖTV matrahı 100 bin lirayı aşmayanlar için %100 olacak.
Kdvyi de dus. Bayi cikisi 30bin tl

Haa bir de
MTV, 1601 cc-1800 cc arası araçlar için, fiyatı 100 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 2 bin 512 lira

cag
Ziyaretçi
cag

Heralde asfaltta kullanmak için Niva alan yoktur. Niva ‘nın üstün arazi kabiliyeti var ve ülkemizde de dünyada da çok seveni var. Şimdi bizim muhteşem ekonomimiz sayesinde, vergilendirme saçmalığı ve kur yüzünden bu aracın fiyatı böyle olmuş diye Niva ‘yı gömenler var. İnsanlar bu aracı off road için ikinci araç olarak alıp modifiye ediyorlar. Eğer ülke normal olsaydı da araçlar ederinden satılsaydı bu kutu dediğiniz aracın satış rakamlarına hayret ederdiniz. Yok siz bu araç 40-50 bine satılsaydı bile “off road için de olsa” alınmazdı diyorsanız off road ile ilginiz yok demektir, o zaman yorum yapmayın.

emreozukan
Üye
emreozukan

Bizim zj 5.9, land cruiser ve l200 ker ile battığımız yerde niva hiç takılmadan geçip birde bizim için vinçleme noktası olmuşluğu vardır. Dünya üstünde avrupada satılan saf arazi aracı olarak şuan başka örneği yok

Glary
Ziyaretçi
Glary

70 bin Dacia ve Lada’ya vereceğime. Kutuya dört teker takarım ona binerim daha iyi..

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

altın kutu hemde