Ülkemize gelmesi adeta yılan hikayesine dönen Lada, kısa süre içerisinde satışlara başlıyor. Rus markanın başarılı arazi aracı Lada Niva’nın fiyatları ve ülkemize gelen donanım özellikleri de sonunda belli oldu.

Ülkemizde satışa sunulan Lada Niva, vergi kurbanı oldu!

Eski bayilerinden Sever Oto Group’un Türkiye distribütörlüğünü aldığı Lada, yakın zamanda ülkemizde satışlara başlayacak. Showroomlarda yerini alan Niva modeli ile Türkiye’ye geri dönen Rus markanın XRAY ve Vesta gibi iddialı modellerinin de önümüzdeki dönemde yollara inmesi bekleniyor.

Ülkemize 3 ve 5 kapı olmak üzere toplam iki gövde seçeneği ile gelen Lada Niva, standart ve Urban adlı iki donanım seçeneğine sahip. Aktarma tarafında 4×4 sisteminin standart olarak sunulduğu araçta 83 beygir gücünde 1.7 litrelik bir motor yer alıyor. Hidrolik direksiyon, otomatik açılır cam, koltuk ısıtma ve ABS gibi donanımların standart olarak sunulduğu Niva, LPG opsiyonuyla satın alınabilecek.

Bayi çalışmalarının tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde satışlarına başlanacağı öğrenilen Lada Niva’nın fiyatları ise sevenlerini üzecek gibi duruyor. Aracın 3 kapılı standart versiyonu 70 bin liradan alıcı bulacakken, fiyat 5 kapılı Urban paketinde 90 bin liraya kadar çıkıyor. Son olarak aracın motor hacminden dolayı vergi dezavantajına sahip olduğunu, bunun da fiyatları büyük ölçüde etkilediğini belirtelim.

38
Kimler Neler Demiş?

avatar
34 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
douglasadamsBatuhan KaralarSiriusali_tremontimt-akina Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
douglasadams
Üye
douglasadams

Yalnız aşırı ölü doğmuş o paralara türk toplumu imkanı yok tercih etmez. Onun dışında az-çok bişeyler satacaktır sonuçta kült bir model
[​IMG]

Sirius
Üye
Sirius

1.6 olsaydı belki…

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

yazık lan devlet bi niva dan 1,5 niva kar ederken distribütör 2,3 bin lira anca kar koyabilmiş heralde 😀 rusyada 470k ruble den başlıyor yani 33-34 bin lira 😀

mt-akina
Üye
mt-akina

Bu fiyatlara rağmen 50'den fazla Niva satışı olursa birileri ya cidden sağlam bir arazi yapacaktır ya da sağlam bir NivaLover olabilir.:)Not: Niva'yı severim, ama bu paraya değil.:)