nissan dizel

Nissan dizel motorlu otomobillerinin satışlarını yavaş yavaş sonlandıracağını onayladı. Geçtiğimiz aylarda benzer bir kararı Toyota da almıştı.

Automotive News Europe‘a yaptığı konuşmada Nissan sözcüsü haberlerin doğruluğunu onaylayarak alınan kararın sebebini azalan satışlar ile artan kısıtlamalara ve vergilere karşı tüketicilerin endişesi olarak belirtti.

“Diğer markalar ve sanayi kuruluşlarıyla birlikte dizel motorlardaki düşüşü görebiliyoruz, ancak kısa vadede dizel motorların son bulmasını da beklemiyoruz. Şu anda modern dizel motorlar talep görmeye devam etmekte ve Nissan da dizel motorlar sunmaya devam edecektir.”

Dizelin yerine elektrikli otomobil gelecek

Nissan sözcüsü aynı zamanda dizel satışlarının yoğun olduğu Avrupa’da elektrikli otomobillere geçerek dizeli kademe kademe kaldıracaklarını ekledi.

Bloomberg‘in raporuna göre geçtiğimiz yıl Nissan Avrupa’da 128 bin 456 adet dizel otomobil sattı. Geçtiğimiz aylarda bilinmeyen bir kaynak tarafından dizel satışlarındaki düşüşün sonucu Japon markanın İngiltere fabrikasında işten çıkarmaya gideceğini iddia etmişti. Benzer bir karar yakın zamanda Jaguar Land Rover tarafından da alındı.

 

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
oleaMehmet1964muratSergen SatırÖzgür Güneş Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
olea
Üye
olea

yani demek istiyor ki Renault'ya artık senden dizel motor almayacağım bana elektrikli motor çalış gel

murat
Ziyaretçi
murat

Gelecek planlarını açıklamış Nissan diğer birçok otomotiv firması gibi aslında endişelenecek ya da yeni birşey yok diyebiliriz.

Özgür Güneş
Üye

nissan ın dizel motoru yoktu ki zaten, en azından bizim ülke için

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Kendi motoru değil Nissan’ın renault motoru o dCi lar. Demek istediği zaten dizel motora Arge yapmıyor bir anlamı yok satışa göre düzenleyecek işte