VAG bünyesindeki Volkswagen ve SEAT markaları, bazı modelleri için zorunlu servis programı başlatıyor. Polo, Arona ve Ibiza modellerini etkileyen önemli hata ile ilgili detaylar haberimizde!

VAG; yeni Golf, Arona ve Ibiza sahiplerini servise çağıracak!

Finlandiya’da yayın yapan bir yerel internet sitesinin haberine göre; yeni Volkswagen Polo, SEAT Arona ve Ibiza modellerinde önemli bir güvenlik hatası keşfedildi. Sürücünün yaptığı ani manevrada arka orta koltuktaki emniyet kemerinin başlığı, sol arkada bulunan yolcunun emniyet kemerinin açılmasına sebep oluyor. Yaşanan hatadan yeni jenerasyon Volkswagen Polo, SEAT Ibiza ve Arona’dan oluşan yaklaşık 400.000 aracın etkilendiği bildiriliyor.

VAG, yaptığı açıklamada sorunun çözümü konusunda çalışma başlattıklarını bildirdi. SEAT ise bu süreç sürerken orta koltuğu kullanmama konusunda kullanıcılarını uyardı. Söz konusu modellere sahip araç sahipleri önümüzdeki haftalarda bilgilendirilecek ve servise davet edilecek.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
hacibalgampopcornmachinev8byilmazyasoBerkayT Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hacibalgam
Üye
hacibalgam
popcornmachinev8
Üye
popcornmachinev8

Peki ya Skoda Fabia’da?

byilmaz
Üye
byilmaz

Orta koltugu kullanmama uyarisi nedir ya 😀

yaso
Ziyaretçi
yaso

VAG fark edip de düzeltmek için çağırmış. Böyle güvenlik sorunu olup hiç fark edilmeyen arabalar illa ki olmuştur ve bu sebeple ölen çok insan olmuştur. Toyotanın e120 kasa corollalarının (2000 yılında üretilmeye başlandı) ön yolcu hava yastığı güvenlik sorunu sebebiyle taaa 2016 yılında fark edip garantiden değişimi için insanları servise çağırdılar.

BerkayT
Üye
BerkayT

Bizde arkada kemer takan kaç kişi var. Bizi etkilemez 😀