Yılbaşından bu yana yaklaşık 70 kuruş, son 1 yılda ise 1 lira 30 kuruştan fazla artan akaryakıt fiyatlarına Bakanlar Kurulu düzenlemesi geldi. Akaryakıta gelen ÖTV düzenlemesi ile ilgili detaylar haberimizde!

Sürekli zamlanan akaryakıta ÖTV formülü geldi

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararıyla, akaryakıtın ham fiyatlarında meydana gelecek artış oranında ÖTV indirimi yapılacak. Akaryakıt fiyatlarında yaşanacak indirimlerde ise ÖTV oranı, mevcut vergi tutarlarını aşmayacak şekilde uygulanacak. Bu şekilde uluslararası petrol fiyatlarından kaynaklı zamların vatandaşa yansımaması hedefleniyor.

Son benzin zamlarının ardından benzinin litre fiyatı 6.25 TL seviyelerine yükselmiş durumda. Bu fiyatın 91 kuruşunu KDV, 2.41 TL’sini ise ÖTV kalemleri oluşturuyor. Yapılan düzenlemeye göre kurşunsuz benzin, motorin ve LPG’ye yapılan zamlar vatandaşa yansıtılmadan ÖTV kalemi içerisinden düşülecek.

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ali_tremontiÖzgür GüneşcagOnemanbandSailor Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

o değilde yanılıyorsam arap oluyim bu mevzu seçime kadar

Özgür Güneş
Üye

Beyler, asıl darbeyi duymadınız, indirim gelince de fiyatlara yansıtmayacaklarmış, devletimizin zararını karşılamak için <333

cag
Ziyaretçi
cag

Bu saatten sonra bu şekilde toparlamanız mümkün değil. Ama yine de buna tav olacak güruh ülkede mevcut.

Onemanband
Üye
Onemanband

Bundan sonra yansıtırlarsa kulaklarımızın arkasına yansıtsınlar.

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

Sailor demiş ki:

Zaten haberde de indirim geliyor denmiyor ki. Kisaca ozeti bundan sonra buyuk zam yok sadece. 6 nin altina asla dusmez bu saatten sonra.Hepsini görüntüle…

0 atalım 😀 70 kuruşa benzin alalım 😀