Nissan’ın ekonomik markası Datsun Türkiye’ye geliyor

34

Nissan’ın kardeş markası olan Datsun, 1986’da üretimine son verdikten sonra 2013 yılında yeniden yollara inmişti. Ekonomik modeller üretmek adına yeniden konumlandırılan marka, yakın zamanda Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor!

Japon Datsun, pek yakında Türkiye pazarında yer alacak!

Nissan’ın global pazarda ön plana çıkarılması adına 1986 yılında üretimi durdurulan marka, 27 yıllık derin bir uykuya yatmıştı. 2013 yılında gelişmekte olan pazarlar için küllerinden doğan Datsun; Hindistan, Afrika ve Rusya pazarlarında ekonomik modelleriyle boy göstermeye başladı. Örneğin; Japon markanın Hindistan’da satışa sunduğu Go modeli yalnızca 5.000 dolarlık fiyata sahip.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Nissan EMEA başkanı Peyman Kargar, Türkiye ve Pakistan’ın başını çektiği pazara girmek için nabız yokladıklarını belirtti. Kuzey Amerika’da düşen satış rakamlarını bu bölgedeki hesaplı ve ekonomik modellerle sübvanse edeceklerini söyleyen Kargar, %3.7’lik pazar paylarını %5’in üzerine çıkarmak istediklerini söyledi.

Hürriyet’in haberine göre, Nissan Türkiye de Datsun’un satış operasyonu için çalışmalara başlamış durumda. “Nissan’ın Türkiye hedeflerine ulaşması ile beraber markayı Türkiye’ye getirmeyi planlıyoruz. Teşkilatlanma çalışmalarına başladık, bayi ağı olarak kendi bayilerimizi kullanmayı düşünüyoruz.” diyen Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, bu çalışmaların 2020 yılına kadar tamamlanmasının planlandığını belirtti.

34
Kimler Neler Demiş?

avatar
34 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
asif guliyevbtner0nyasoCenk Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
asif guliyev
Ziyaretçi

DATSUNUN RUSIYADA IKI MODELI SATILMAKDADIR BIRISI SEDAN BIRISI HACBEK BURDA SATIS FIYATI 10,000$

bt
Üye
bt

NeR0N demiş ki: ↑ Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla biraz daha devam 🙂 @yaso @Cenk @bt abi seni, benim yazdığım yazıya istinaden etiketlemiştim ama :DHepsini görüntüle… Hahahaha deme ya 😀 Ben de lowcost ve 2.el bir arada konu görünce şelaleler gibi akıttım ne var ne yoksa 😀 NeR0N demiş ki: ↑ Halkımız, daha ucuz diye nasıl halk ekmeği alıyor ise, bunu da daha ucuz diye tercih edecektir. Edeceğiz de. Sonumuz ne olacak? Nereye gidiyoruz? Büyüklerim, az-çok konuya hakim olanlar, siyaset yapmadan cevap verebilir mi? Ne zaman benzinli araba sürerken, gaza gereğinden fazla, zevk alarak basacağız? Dert etmeden, stres yapmadan,… Read more »

ner0n
Üye
ner0n

Eğitim sistemimizi hiç sormayın

ner0n
Üye
ner0n

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
Anladığım kadarıyla biraz daha devam 🙂
@yaso @Cenk

@bt abi seni, benim yazdığım yazıya istinaden etiketlemiştim ama 😀

yaso
Ziyaretçi
yaso

NeR0N demiş ki: ↑ Halkımız, daha ucuz diye nasıl halk ekmeği alıyor ise, bunu da daha ucuz diye tercih edecektir. Edeceğiz de. Sonumuz ne olacak? Nereye gidiyoruz? Büyüklerim, az-çok konuya hakim olanlar, siyaset yapmadan cevap verebilir mi? Ne zaman benzinli araba sürerken, gaza gereğinden fazla, zevk alarak basacağız? Dert etmeden, stres yapmadan, refah içinde yaşayacağız? İnsanların birbirine yol verdiği, hoşgörü, anlayışın tavan yaptığı bir ülke haline geleceğiz? Ekonomik kriz yaklaşıyor, atlatabilecek miyiz? İşletmeler ne zaman küçültmeye değil de, büyütmeye gidecek? Ne zaman 2 ve üstü hacim araçlar kullanacağız? Her şeyi geçtim de, ne zaman sebze, meyve, yakıt ucuzlayacak? Ne zaman… Read more »