Türk jant üreticisi CMS satılıyor

11

EBRD ve Türkiye özel sermaye şirketi Actera Group, BMW, Ford ve Volkswagen’in tedarikçilerinden alüminyum jant üreticisi CMS Group’un çoğunluk hissesini satın alıyor.

Kaynaklara göre gelen haberler haberimizde. EBRD ve Actera İzmir merkezli CMS Group’un yüzde 75 ila yüzde 100’ü arasındaki hissesini 400 milyon dolara kadar bir bedelle satın alacak. Bloomberg’te yer alan habere göre, Kaynaklar işlemde şirketin HSBC Holdings Plc tarafından temsil edildiğini belirtti.

1980 yılında işadamı Tonguç Ösen tarafından kurulan şirket uluslararası 22 otomobil üreticisine jant tedarik ediyor. İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre şirketin 2016 hasılatı 390 milyon euro olarak gerçekleşti. Şirket İzmir’deki tesislerinde yıllık 9 milyon adet alüminyum jant üretimi gerçekleştiriyor.

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
kaanc5ozandnzOnurCenksputnik Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
kaanc5
Üye
kaanc5

Uzun zamandır çok ciddi borçları olduğunu ve ödemekte zorlandıklarını duyuyordum sanırım toparlayamadılar, çok üzücü 🙁

ozandnz
Üye
ozandnz

Çalışmayı çok istediğim firmalardan biriydi kendisi, gerçekten çok başarılılar. Konumları da çalışmak için nefisti. Satıldıktan sonra bir yerlere taşıma kararları alırlarsa kim bilir kaç insan işsiz kalacak. yazık.

Onur
Ziyaretçi
Onur

Cms Jant çalışanı olarak çıkan Dedikodulardan daha önce haberimiz oldu, bunun sonucunda fabrika içerisinde ösen ailesi tarafından açıklama yapıldı.Açıklamada fabrikanın satılacağının aksine izmir çiğli ilçesinde kurulacak (var olan fabrikalardan başka)yeni fabrika kurulacağı bilgisi verildi. Çıkan haberlerin böylece tamamen asılsız en doğru kişilerce kanıtlanmıştır.

Cenk
Üye
Cenk

Yerli araba diye yırtınıyoruz ama yerli jant tedarikçisini yabancılara kaptırıyoruz. Koskoca ülkede şöyle güzel bir işletmeyi hala yerli tutabilecek bir babayiğit yok mu diyeceğim de ' üst akıllar ! ' yerli kalmasını istiyor mu diye sormak daha mantıklı olacaktır.

sputnik
Üye
sputnik

Üzücü haber.