AKP’li Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran yerel basınla buluştu. 4 yılını değerlendiren Baran, Kocaeli’de yer alan Körfez Pisti’nin millet bahçesi yapılacağını açıkladı.

Körfez Pisti’nin yerine millet bahçesi yapılacak!

Kocaeli ve çevre illerde bulunan yarış severler, uzun süredir Körfez Yarış Pisti’ni adres edinmişti. Konuyla ilgili konuşan Baran, “İlimtepe, Çamlıtepe ve Kaşkaldere spor kompleksi inşaatları devam etmekte. Bunları tamamladığımızda Körfez tam anlamıyla sporun başkenti olacak. Spor okullarında 4 bin 500 öğrenciye burs veriyoruz. Körfez Yarış Pisti’nin işletmesi Motor Sporları Federasyonu’na bağlı, Valilik ve Büyükşehir onlara yeni bir yer gösterecek. Boşaltılan yer millet bahçesi olacak. Büyükşehir ve 12 ilçeti ve AK Partili başkanlarla yönetiyoruz. İnşallah da yönetmeye devam edeceğiz. Halkımız bizden memnun. Bizimle aynı pencereden bakan Körfez halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Körfez Pisti, 1993 yılında İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İMK) tarafından kurulan ve TOSFED yönetimindeki bir pist olarak bilinmektedir. Tesisler Türkiye Şampiyonası’nın yanı sıra çeşitli kategorilerde motor sporları yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Marmara Denizi’nin kuzey doğu kıyısında konumlanan pist, küçük bir göl olan Fener Gölü’nü çevrelemektedir. Pistte 9 viraj bulunmaktadır. Toplam uzunluğu 1950 metredir ve yarışlar saat yönünde koşulmaktadır.

Körfez Yarış Pisti’ne İstanbul ve İzmit’ten O-4 otoyolu veya D-100 otobanının Körfez çıkışından ulaşılabilir.

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
mehmetp55enes malgirEmirali_tremontiDuzboruDownpipe Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ozandnz
Üye
ozandnz

Başka yer mi yokmuş bahçe yapacak? çok mu şart pisti kapatmak. Yazılanlara katılıyorum, zaten çevresi sanayi ise orada parkta nefes mi alınacak?

bt
Üye
bt

Lise hayatım boyunca Körfez Pisti ayaklarımın altında olduğu için o civarları iyi bilirim. Pist 1999 depreminden önce de vardı. Depremden sonra ise o bölgedeki binaların neredeyse %90'ı yenilendi. Yenilenmeyenlerin de yıkılıp yenilenmesi gerekir. Orada eski olup nitelikli kaliteli olan binalar yok. Yani şikayeti olanların evlerini çoktan yıkıp alternatif şekilde değerlendirmesi gerekirdi. İgsaş'tan, Tüpraş'tan nefessiz kalarak rahatsız olmayıp iki motor sesinden şikayet edenler samimiyetsizdir. Bölgede yıllardır Tüpraş'a İgsaş'a gücü yetmeyen, dönüp piste sallıyor saldırıyor. Oraya millet bahçesi filan değil, ancak dert yuvası şer odağı yapılır. O bölgeye pistten daha yararlı bir kullanım öngörmüyorum. Eğer bir şekilde millet bahçesi diye pisti taşımayı… Read more »

kenblock
Üye
kenblock

İş Tosfed ve TMF ye düşüyor . Peşini bırakmasınlar , adam gibi pist yaptırsınlar .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetp55
Üye
mehmetp55

Yeri tam olarak bilmediğimden bahçe olur mu pist yıkılmalı mı yorum yapmayacağım lakin madem halk memnun değil belediye neden seçiliyor onu anlamış değilim sonuçta halk kendi tercihi ile seçiyor. Millet bahçesi olacaksa da bence kötü olma ihtimali yok çünkü eğer millet bahçeleri ele yüze bulaştırılırsa devlet kendi ipini kendi çekmiş olur sonuçta bunlar prestij projeleri olacak

enes malgir
Ziyaretçi
enes malgir

şahsen körfezde uzun zamandır yaşayan biri olarak söylüyorum oy verenleri de dahil hiç kimse mevcut belediye yönetiminden memnun değil. hemen hemen her etkinliğinde bulunduğum pistin yıkılacak olması beni gerçekten üzdüyor ancak dedikleri gibi eğer daha güzel bi alandfa daha güzel bir kompleks yaparsalar körfez pisti adana bence daha iyi olabilir. çünkü malesef mototr sporlarına gerçekten ilgi duyan bir avuç insan dışında doğru düzgün bir katılım olmuyor. eğer yeni yapılacak yer daha güzel lanse edilir ve normal vatandaşı da kendisine çekebilirse sevinirim.