Lexus, kazada yaralanan aileye rekor tazminat ödeyecek!

2

Toyota’nın sahibi olduğu lüks otomobil markası Lexus’un başı şu sıralar büyük bir skandal ile dertte. Japon marka, 2 yıl önce yaşanan bir kazadan dolayı rekor bir tazminat ödeyecek!

Lexus, Amerika’da 208 milyon dolar tazminat ödeyecek!

2016 yılında Dallas’ta yaşanan trafik kazasında Lexus ES 300 modelinin arka koltuğunda oturan iki kız çocuğu yaralandı. Park halindeki aracın ön koltuklarının hatalı üretildiğini iddia eden aile ise yerel mahkemede tazminat davası açtı.

2 yıl süren davanın sonunda mahkeme, aracın üreticisi Toyota’nın kusurlu olduğuna hükmederek tam 208 milyon dolar tazminata mahkum etti. ES 300’ün ön koltuklarının mühendislik, tasarım ve yapısal kusurları olduğunu doğrulayan mahkeme jürisi, çocukların bu yüzden kafa travması geçirdiğine hükmetti.

Toyota cephesinden gelen açıklamada ise yaralanmanın kazanın oluş şeklinden dolayı olduğunu ve koltuklarda kusur olmadığı vurgulandı. Japon markanın bir sözcüsü, “Mahkemenin kararına saygı gösterirken, kararın hatalı olduğunu ve mahkemenin Toyota lehine karar vermesi gerektiğine inanıyoruz. Kararın gözden geçirilmesi ve gerekirse daha fazla gerekçe görebilmek için mahkeme ile işbirliği içerisinde çalışacağız.” şeklinde konuştu.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
oettingerali_tremonti Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
oettinger
Ziyaretçi
oettinger

Sırf markadan para almak için suçu üreticiye atıyor

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

aile köşe